למעלה מ-60 שנה אחרי שכוסה, הופיעו מחדש שרידי המקווה ששימש את כ"ק האדמו"ר מקרעטשניף זצ"ל ברחובות • האדמו"ר וחסידיו הגיעו לעמוד מקרוב על התגלית, והתרגשות רבה אחזה בהם • כל הפרטים

בחצר חסידות קרעטשניף החלו בימים האחרונים לממש את התוכניות להרחבת בית המדרש במרכז החסידות ברחובות.

עם תחילת החפירות לצורך גילוי היסודות הבניין, בהתאם לתוכנית ההנדסית, התגלתה תגלית שמרעישה בימים אלו את החסידות.

המדובר במקווה הפרטי של כ"ק האדמו"ר דוד משה מקרעטשניף זצ"ל שנבנה לפני למעלה משישים שנה, שנחשף במהלך העבודות. המקווה נבנה בסמיכות לצריף השוודי שהובא במיוחד מחו"ל בו התגורר האדמו"ר לאחר שהגיע מירושלים לרחובות, והוא הוקם בצורה ייחודית והתאים בהכלתו לאדם אחד. בשנת תשכ"ג החלו בבניית בניין ביהמ"ד על השטח שבו שכן הצריף. מעל המקווה הוקם חדר האוכל ששימש את תלמידי ישיבת קרעטשניף, כאשר בשנים האחרונות הפך המקום לאולם שמחות וכנסים.

כעת, עם הופעת המקווה מחדש אחרי 60 שנה, אחזה התרגשות רבה בקרב החסידים, ובמיוחד בוותיקים שבהם שטרם שכחו את הימים ההם, שיחדם החלו נוהרים אל המקום כדי לעמוד מקרוב על התגלית.

גם כ"ק האדמו"ר מקרעטשניף שליט"א ערך סיור מיוחד במתחם והביע את התרגשותו המיוחדת לאור חשיפת המקווה ששימש את אביו זצ"ל.

כ"ק האדמו"ר רבי דוד משה זצ"ל היה האדמו"ר השלישי לבית קרעטשניף ומקים החסידות ברחובות לאחר השואה. בשנת תש"ד כשנשלח עם אביו כ"ק רבי אלעזר זאב מקרעטשניף הי"ד למחנה ההשמדה באושוויץ, הסמיכו אביו לממשיך דרכו, והבטיח לו כי ינצל מהשואה היות שעם ישראל זקוק לאחר השואה הגיע לעיר לסיגעט, שם מונה לאדמו"ר. בשנת התש"ז עלה לישראל והתיישב בירושלים בתחילת שנות ה-50 עבר לרחובות והקים את קריית קרעטשניף, שם פתח את מוסדותיו והקים את ישיבה "שער אליעזר" על שם אביו הקדוש.