שגרירות ארצות הברית בישראל תעבור מתל אביב לירושלים בתוך שלושה חודשים, בישראל מברכים ובטורקיה מגנים. מטוסי קרב רוסיים מתקדמים נמצאים בסוריה. ארצות הברית הטילה סנקציות נוספות על צפון קוריאה

סיכום חדשות השבת באדיבות חדשות 0404

• ברוך דיין האמת: בליל שבת הלך לעולמו הגאון רבי שמואל אוירבעך זצוק"ל ראש ישיבת 'מעלות התורה', בן 86 בפטירתו. סיקור נרחב בJDN

• ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס להחלטה להעביר את השגרירות האמריקאית לירושלים בתוך פחות משלושה חודשים ואמר כי "החלטתו של הנשיא טראמפ באה בעקבות הצהרתו ההיסטורית בחודש דצמבר המכירה בירושלים כבירת ישראל. העברת השגרירות תהפוך את יום העצמאות ה-70 של מדינת ישראל לחגיגה גדולה עוד יותר. תודה לך הנשיא טראמפ על מנהיגותך וידידותך".

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, התייחס גם כן למועד העברת השגרירות ואמר כי "החלטתו הנחרצת של הנשיא טראמפ היא עדות לברית הבלתי מעורערת ולידידות אמת בין ארצות הברית וישראל. הגיע הזמן שכל המדינות החברות באו"ם ילכו בעקבות ארצות הברית ויכריזו שהן מכירות בירושלים כבירתה הנצחית של מדינת ישראל".

טורקיה פרסמה הודעת גינוי להחלטתה של ארצות הברית להעביר את השגרירות לירושלים עד לחודש מאי הקרוב: "הודעתה של ארצות הברית מראה שהיא מתעקשת להרוס את הבסיס לשלום באמצעות הפרת החוק הבינלאומי והחלטות מועצת הביטחון של האו"ם. ארצות הברית לא נשמעת לקולה ומצפונה של הקהילה הבינלאומית".

עוד פרטים על החלטת הבית הלבן בהמשך

• החברה הישראלית "אימאג'סאט אינטרנשיונל" חשפה בסוף השבוע תצלומי לוויין שמעידים על נוכחותם של מטוסי קרב רוסים מדגם סוחוי Su-57 בסוריה. מדובר במטוסי קרב מתקדמים מהדור החמישי שנועדו להתחרות במטוסים האמריקאים כדוגמת מטוס הקרב F-35.

• רוכב אופניים כבן 50 נהרג הבוקר, לאחר שנפל במהלך רכיבה בכביש 3, סמוך לפארק קנדה.

רוכב אופניים חשמליים כבן 20 נפצע סמוך לכניסת השבת באורח קשה מפגיעת רכב ברחוב סעדיה גאון ברחובות.

גבר כבן 32 נפצע בצהריים באורח בינוני ושני בני אדם נוספים קל בתאונת דרכים בכביש 444, סמוך לאלעד.

הולכת רגל כבת 30 נפצעה אחר הצהריים באורח בינוני, לאחר שנפגעה מרכב ברחוב דרך המכבים בראשון לציון.

גבר כבן 42 נפצע בצהריים באורח בינוני, לאחר שהתרסק עם דאון בשטח פתוח בעמק יזרעאל, סמוך לדבוריה.

צעיר כבן 22 נפצע בצהריים באורח בינוני, לאחר שנפל מהרכבל באתר החרמון. כתב חדשות 0404, איציק וייס, מוסר כי חקירת המשטרה העלתה שהצעיר ככל הנראה פתח את הסוגר של המושב ובשלב מסוים נתלה עליו ונפל.

נער כבן 15 נפצע בצהריים באורח בינוני, לאחר שנפל מאופניים במושב בני ציון שבשטח המועצה האזורית חוף השרון.

אישה כבת 86 נפצעה אמש באורח בינוני בתאונת דרכים עצמית ברחוב פנחס רוזן בתל אביב.

צעיר כבן 20 נפצע סמוך לכניסת השבת באורח בינוני, לאחר שהתהפך עם רכבו בכניסה לאזור התעשייה בנאות חובב, מדרום לבאר שבע.

יחידת חילוץ כרמל, שוטרים ולוחמי אש חילצו אמש שני רוכבי אופנוע שטח שנתקעו באזור נחל מנוף שבשטח המועצה האזורית משגב. כתב חדשות 0404, ליעם גולן, מוסר כי שני הרוכבים שקפצו ככל הנראה מעל סלע, עפו לכיוון הוואדי ונתקעו במקום עד שאותרו בידי המחלצים.

• משרד האוצר האמריקאי הטיל אמש סנקציות על כ-55 חברות ספנות וספינות המקיימות קשרים כלכליים עם צפון קוריאה. נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, התייחס להחלטה ואמר כי "מדובר בסנקציות המשמעותיות ביותר שהוטלו על המשטר הצפון קוריאני מאז ומעולם".

• אנשי השירות החשאי האמריקאי עצרו אמש נהגת כבת 35 שהתנגשה עם רכבה במכוון באחד המחסומים הסמוכים לבית הלבן בוושינגטון. מהשירות החשאי נמסר כי "האישה הועברה לחקירה בחשד לביצוע מספר עבירות פליליות. איש לא נפגע".

התחזית: מחר, יום ראשון, תורגש עליה קלה במעלות החום וייתכן גשם מקומי ברחבי ארצנו. בשני תורגש התקררות קלה ועדיין ייתכן גשם מקומי מהצפון ועד הדרום. בשלישי ייתכן גשם מקומי מהצפון ועד לצפון הנגב ולא צפוי שינוי ניכר במעלות החום.