צילום: פלאש 90

נתניהו: "תודה לך הנשיא" • טראמפ יוזמן לחניכת השגרירות בי-ם • צפו

בירושלים מברכים, הערבים זועמים. נתניהו "זהו רגע גדול למדינת ישראל. תודה לך הנשיא טראמפ". דיווח כי נתניהו יזמין את טראמפ לחנוך את השגרירות. הפלסטינים: "הפרה בוטה של החוק הבינלאומי"

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך הערב את נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ על החלטתו להעביר את שגרירות ארצות הברית מתל אביב לבירת ישראל – ירושלים. "זהו רגע גדול למדינת ישראל. ההחלטה של הנשיא טראמפ להעביר את שגרירות ארה"ב לירושלים ביום העצמאות הקרוב, תהפוך את החגיגות הללו למשמחות עוד יותר. תודה לך הנשיא טראמפ, תודה על מנהיגותך, תודה על ידידותך האיתנה".

בהודעה של שגרירות ישראל בוושינגטון שפורסמה ביום שישי צוטט נתניהו "זהו יום אדיר לעם ישראל. החלטת הנשיא טראמפ להעביר ביום העצמאות הקרוב באה אחרי הצהרתו ההיסטורית בדצמבר להכיר בירושלים כבירת ישראל. החלטה זו תהפוך את יום העצמאות ה-70 בישראל לחגיגה גדולה עוד יותר. תודה לך הנשיא טראמפ על מנהיגותך וידידותך"

על פי דיווח ב'חדשות 2' ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי להזמין את הנשיא טראמפ לביקור בישראל בכדי להשתתף בחנוכת השגרירות בירושלים בכ"ט באייר הקרוב (14 במאי).

במערכת הפוליטת בישראל מברכים ושמחים מההודעה האמריקנית "אשרינו שזכינו בהכרתה של הגדולה בידידותינו בירושלים, עיר בירתנו הנצחית" צייץ שר הביטחון אביגדור ליברמן בטוויטר. חבר הקבינט השר ישראל כץ מהליכוד כתב "אני מברך את נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על ההחלטה. אין מתנה גדולה מזו. המהלך הצודק והנכון ביותר היסטורית. תודה חבר". יו"ר יש עתיד יאיר לפיד צייץ "שהחיינו ותודה לנשיא טראמפ על מתנה נפלאה ליום הולדתה ה-70 של ישראל".

שגרירות ארצות הברית תעבור לירושלים בתוך שלושה חודשים

הערבים זועמים

מזכ"ל הוועד הפועל של אש"ף סאיב עריאקת אמר כי ההחלטה האמריקנית להכיר בירושלים, שבחובה גם העברת השגרירות מתל אביב לירושלים, היא הפרה בוטה של החוק הבינלאומי ושל ההסכמים בין הרשות הפלסטינית לישראל והרס אופציית שתי המדינות.

עריקאת אמר כי ההחלטה להעביר את השגרירות דווקא ביום הנכבה, היום שבו הוכרזה עצמאות לישראל ומהווה יום אסון עבור העם הפלסטיני, מהווה התגרות ברגשותיהם של כל הערבים והמוסלמים, כדבריו.

"ההחלטה הזאת מאשרת שהממשל האמריקני בודד את עצמו מכל תפקיד של נותן חסות לתהליך השלום, משום שהממשל האמריקני, בהחלטות דומת זו, הפך בפועל לחלק מהבעיה והוא לא יוכל להיות חלק מהפתרון", הוסיף עריקאת.

דוברו של הנשיא הפלסטיני אבו מאזן, נביל אבו רודיינה, אמר כי "כל צעד חד-צדדי לא יעזור לכונן שלום ולא יעניק לגיטימציה לאף אחד. נאום אבו מאזן בפני מועצת הביטחון הוא המפתח הרציני והיחיד לשלום וליציבות באזור ובעולם. צעדים שלא תואמים להחלטות הלגיטימיות הבינלאומית יעכבו כל הסדר באזור וייצרו אווירה שלילית".

משרד החוץ הטורקי גינתה את ארה"ב בעקבות הודעתה שתחנוך את השגרירות האמריקנית בירושלים כבר בחודש מאי לרגל יום העצמאות ה-70 לישראל. "ארה"ב חותרת תחת יסודות השלום". אנקרה תקפה את ארה"ב על ההחלטה וטענה שהאמריקנים מתעלמים מהחוק הבינלאומי והחלטות האו"ם בנוגע לירושלים. "לצערנו לאמריקנים לא אכפת מהקול של הקהילה הבינלאומית", מסרו הטורקים. "בתגובה להחלטה המדאיגה, טורקיה תמשיך במאמציה, יחד עם רוב הקהילה הבינלאומית, לשמור על זכויותיו של העם הפלסטיני".

//www.jdn.co.il/breakingnews/958962

4 תגובות

אצלנו אומרים
עושה לכולם בית ספר
תודה רבה להשם…

לפי מאמרי הנביאים האחרונים יקום השר מיכאל ועצה בידו לכל צרותינו. זה קורה לפני ביאת משיח צדקנו. השר מיכאל אינו ישראל. זהו טראמפ ? אולי.

תפנימו
ארה"ב היא היא הקהילה הבינלאומית

העבריין מדובר,
בעת העברת השגרירות נתניהו כבר יומק בכלא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *