למרות פרשת ההתכתבויות בין השופטת לחוקר הרשות לניירות ערך, האריך בית המשפט את מעצרם של שאול אלוביץ' וניר חפץ שנעצרו במסגרת חקירת פרשת בזק בשבעה ימים נוספים. מעצרו של אלי קמיר הוארך בשלושה. חפץ ואלוביץ' ערערו על הארכת מעצרם

בית משפט השלום בתל אביב החליט להאריך היום (שני) את מעצרם של יועץ התקשורת של בני הזוג נתניהו, ניר חפץ, ושאול אלוביץ' שנעצרו במסגרת חקירת תיק 4000 (פרשת בזק) ב-7 ימים נוספים. מעצרו של יועץ התקשורת אלי קמיר הוארך בשלושה ימים נוספים. "האינטרס הציבורי גובר על האינטרס של החשודים, גם אם הפגם שנתגלה אולי פוגע בזכויותיהם וקשה להמעיט בחומרת החקירה", אמר השופט במהלך הדיון.

נציג הפרקליטות אמר היום בדיון מוקדם יותר כי אלוביץ' חשוד בקבלת שוחד וטובות הנאה בהיקף של כמיליארד שקלים. אלוביץ' אמר בתגובה עם דמעות בעיניים כי החוקרים מנסים לשבור אותו: "מנסים לשבור אותי רק כדי שאודה בדברים שלא עשיתי".

עוד ציין אלוביץ' בדיון כי המעצר פוגע בבריאותו, והבהיר כי לא יודה לעולם בדברים שלטענתו לא ביצע. "לא אודה במה שעשיתי גם אם אפול ואקבל התקף לב. מנסים להאריך את מעצרי כדי לשבור אותי. אני לא אשבר. אני מרגיש שמנצלים את המעמד הזה כדי לחסל אותי בריאותית ונפשית".

עורך הדין ז'ק חן המייצג את אלוביץ מסר בתגובה: "אני קיוויתי שבעקבות הפגם שיתגלה אתמול והטענות שלו לגופו של עניין בית המשפט יקבל את עמדתנו ולא יאריך את מעצרם של החשודים. אני התאכזבתי אבל אני רוצה להזכיר שכולנו מחויבים בכבודו של בית המשפט. בית המשפט אמר את דברו, נפנה לבית המשפט המחוזי בערעור".

השופט בדיון, עלאא מסארווה, דחה מוקדם יותר היום את בקשת פרקליטי החשודים בפרשת בזק לקבל החלטה עקרונית על שחרורם בעקבות הפרסום אתמול. "מצאתי לנכון שהדיון העקרוני על תקינות המעצר והדיון על הארכות המעצר יתקיים במאוחד", אמר השופט. הוא קבע כי רעייתו של אלוביץ', איריס, ומנכ"לית בזק סטלה הנדלר תשוחררנה בתנאים מגבילים, בהסכמת הרשות החוקרת.

תנאי שחרורה של אלוביץ' הם התייצבות במשטרה לפי דרישה, הפקדת דרכון ועיכוב יציאה מהארץ ל-180 יום, מעצר בית ל-10 ימים, הרחקה ממשרדי בזק ל-45 ימים, אי יצירת קשר עם שאר המעורבים בקשר לפרשה ל-45 ימים. יובהר כי איסור יצירת קשר מתייחס לנושאים הקשורים לפרשה המדוברת.

השופט קבע לגבי הנדלר כי "דעתי היא שקיים חשד סביר שקושר בין החשודה למיוחס לה. לגבי החשדות, קיימת עילת מעצר מתוך חשש מובנה לשיבוש". הוא הורה על שחרורה בתנאים הבאים: התייצבות במשטרה על פי דרישה, צו עיכוב יציאה מהארץ ל-180 יום, מעצר בית והרחקה מבזק לחודש.

החשודים בתיק בזק ביקשו אמש לקיים דיון נוסף בעניין הראיות נגדם, לאחר חשיפת התיאום לכאורה בין השופטת בתיק, רונית פוזננסקי-כץ לבין התובע מטעם הרשות לניירות ערך ערן שחם-שביט. בנו של אלוביץ', אור, מנכ"לית בזק סטלה הנדלר ובכיר החברה עמיקם שורר שוחררו לביתם בתנאים מגבילים בהסכמת המשטרה, עוד לפני הדיון.

ניר חפץ, יועץ התקשורת לשעבר של ראש הממשלה, ושאול אלוביץ', בעל השליטה בבזק, ערערו על הארכת מעצרם. בין נימוקי הערערור שהוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב טענו כי "ההתכתבויות בין השופטת לבין התובע מדברות בעד עצמן". הם הוסיפו כי מעצרם בלתי חוקי.

סערת המסרונים: לא מעשה פלילי, אך השופטת תיאלץ להתפטר

סערה: השופטת בתיק 4000 ומנהל החקירה תיאמו לכאורה מעצרים