פרשת המסרונים: השופטת והתובע לא מתכוונים להתפטר

למרות הביקורת הציבורית הנוקבת נגדם, מקורבים לשופטת פוזננסקי - כץ ולחוקר הרשות לניירות ערך עו"ד שחם שביט מבהירים כי אין בכוונת השניים להתפטר. שרת המשפטים אמרה היום "אפעיל סמכות הדחת שופט אם אצטרך"

למרות דרישות מגורמים רבים במערכת הפוליטית, מקורב לשופטת רונית פוזננסקי כץ אומר היום (שני) שהשופטת אינה מתכוונת להתפטר מתפקידה. השופטת עצמה התבטאה בנושא וטענה שפעולותיה אינן פליליות: "אף שהתנהגותי הייתה שגויה, היא לא מגרדת את הרף התחתון של האתיקה".

חוקר הרשות לניירות ערך, עורך הדין ערן שחם שביט, נחקר היום במשך 10 שעות והציג את התכתובות שלו עם השופטת. עורך הדין, המיוצג על ידי עורך הדין עודד סבוראי, הציג תכתובות ישנות יותר – במטרה להראות שהדיונים ביניהם נגעו לעניינים טכניים ולוגיסטיים כגון צווי איסור פרסום. בשלב זה הוא מאותת למקורביו שאינו מתכוון להתפטר.

גורם המקורב לשופטת פוזננסקי-כץ תקף היום את מערכת בתי המשפט, הגן על השופטת וציין כי היא פועלת בתנאים לא ראויים. "זו מערכת תובענית שלא נותנת לשופטיה תנאים מינימליים", סיפר. "אין לשופטת מזכירה, אין לה עוזר משפטי וכשביקשה קלדנית צעקו עליה".

המקורב יצא נגד הביקורת הציבורית שהושמעה נגד השופטת. "מאתמול יש התנפלות עליה", אמר המקורב. "מזמינים אותה מהרגע להרגע לנציב תלונות השופטים בלי זמן להתלונן ודורשים ממנו החלטה היום. במקביל שרת המשפטים איילת שקד מודיעה שתתחיל בתהליך הדחה והודיעה שתכנס את הוועדה למינוי שופטים".

"מתנפלים עם סכינים שלופות על עובדת מצטיינת ומוערכת", סיכם הגורם הבכיר.

מוקדם יותר היום, בישיבת סיעת הבית היהודי אמרה שרת המשפטים איילת שקד: "אתמול כשצפיתי במהדורת החדשות הזדעזעתי. ההתכתבויות שנחשפו הן פגיעה קשה באמון הציבור במערכת המשפט. מיד לאחר השידור פניתי לנציב תלונות הציבור על השופטים לבירור דחוף. על פי החוק בירור נעשה על ידו ובמקרה שהבירור יעלה חשד לפלילים הטיפול יעבור ליועמ"ש". שקד התחייבה כי "שופט שסרח לא יישאר שופט" ואמרה כי היא תפעל בוועדה לבחירת שופטים ותפעיל את סמכות ההדחה.

"שלילת חירותו של אדם היא מעשה קיצוני שיש לנקוט במקרים של חשש לשיבוש או לשם צרכי חקירה מהותיים", התייחסה שקד למעצרי החשודים בפרשה 4000. "אדם מהיישוב הנלקח למעצר מאבד את עולמו ברגע, אין להקל בכך ראש. אסור שידם של שופטי ישראל תהיה קלה על ההדק. מדינת ישראל אינה מדינה מושחתת ומערכת המשפט אינה כזו. הפרסום לא יטויח, לא במשמרת שלי".

3 תגובות

מדינה מושחתת זה טוב שהשופטים ירגישו מה שמרגישים נחקריםם חפים מפשע
כל המדינה שמחה

למה לא עוצרים אותם על שיבוש הליכי משפט ?

"מקורביה בוכים", שמעתם?
היא מאוד מיסכנה, מה רוצים ממנה?
בס"ה היא מתנהגת כאן כמו כל המדינה,
כמו שאר השופטים, כמו המשטרה, וגם כמו נתניהו,
"לך תתקן כזו מדינה"
נראה לי שלסגור את המדינה יהיה הרבה יותר קל בהחלט

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *