צילומים: פלאש 90

הקרב על חוק הגיוס • גפני נחוש: "החוק יובא להצבעה כבר מחר"

ראשי הסיעות החרדיות ממשיכים במגעים עם ראשי הקואליציה במטרה להביא לאישורו של חוק הגיוס כבר מחר. ח"כ גפני: "אם החוק לא יעלה - לא נצביע יותר על החוקים ההזויים שלכם". 'ישראל ביתנו': "המהלך יפורר את הקואליציה"

נמשכת המתיחות בקואליציה סביב ההצבעה על חוק הגיוס החדש. במפלגות החרדיות דורשים כי ההצבעה תתקיים גם מחר, ב'ישראל ביתנו', מנגד, טוענים שמדובר במחטף שעשוי "לפורר את הקואליציה", זאת משום שהוא לא הובא לדיון בישיבת שרי הקואליציה.

"נכנסו לקואליציה כאשר הנושא המרכזי הוא תלמידי הישיבות, המדינה לא יכולה להתקיים בלי תלמידים שתורתם אמונתם. נכנסו לקואליציה וחוקקנו חוק שהסדיר את הנושא", טען הבוקר ח"כ משה גפני בדיון בועדת הכספים של הכנסת. הוא הוסיף: "בג"צ פסל בפעם הרביעית את החוק, שזה נושא שראוי לדיון, מחוקקים חוק ופעם אחר פעם בג"צ פוסל את זה. ביקשנו בעקבות הפסיקה לעשות 1 מ-2 – היות שבג"צ פסל כמה פעמים את החוק בניגוד לעמדת הכנסת, אמרנו שנעשה פסקת התגברות, כחלון לא הסכים אך אמר כי יתמוך בכל חוק. אמרנו נעשה חוק יסוד אך ישראל ביתנו מתנגדת.

אנחנו נופלים בין 2 המקרים. מעכשיו לא נצביע יותר על החוקים הוזים שאתם מביאים, הצבעתי עד עכשיו. עד היום הלכנו עם החוקים האלה כי אנחנו חלק מהקואליציה. לא אצביע יותר על חוקים הזויים. הכול יתנהל לפי הסדר. תביאו את המואזין נצביע נגד, חוק שלא מועיל בכלום, גם היום יש חוק שאוסר לעשות רעש. נביא מחר את החוק של בן צור, יעבור יעבור, יפול ליפול. אנחנו יותר לא משחקים בעניין הזה".

'כולנו' מתחרים ב'ישראל ביתנו': צפו בנאום הסוער של גפני


מנגד, שר הביטחון, אביגדור ליברמן, כתב הבוקר: "בעניין גיוס החרדים עמדת ישראל ביתנו ברורה ושקופה. אנו נתמוך אך ורק בחקיקה שיגבש הצוות המקצועי שהוקם במשרד הביטחון. בפגישתי הראשונה עם הצוות אמרתי לו ״לי כמו לכל הפוליטקאים יש אג׳נדה פוליטית ואני מבקש להתעלם ממנה. אני מבקש מכם לשמור על אג׳נדה אחת ויחידה – צה״ל וביטחון אזרחי מדינת ישראל".

כחברה בקואליציה, ישראל ביתנו מוכנה להתפשר ולהתגמש בנושאים רבים חוץ מנושא אחד – ביטחון מדינת ישראל. לכן כל ניסיון להביא הצעה פוליטית בנושא טעון זה תתקל בהתנגדות נחרצת של כל חברותינו וחברינו בממשלה ובכנסת. אני מקווה שכולם יצליחו להתעלם משיקולים אלקטורליים ולהצמד אך ורק לשיקולים ביטחוניים."

"אם החוק לא יעבור את כל התהליך כנדרש כל סיעת ישראל ביתנו, כולל שרת העלייה והקליטה ח"כ סופה לנדבר, תצביע נגד החוק", הוסיף ח"כ עודד פורר ממפלגתו של ליברמן.

הדרישה החרדית: להצביע כבר ביום רביעי על חוק הגיוס החדש

4 תגובות

ליברמן עוור או מטומטם?
מי לא יודע שיש עודף כח אדם בצה"ל? כך שכל הנושא הוא אך ורק עניין ערכי ולא ביטחוני!

איך שמפלגה של 5 מנדטים בקואליציה מעיזה להתנגד ל 13 מנדטים שבממשלה

אנא הנציגים החרדים, עמדו מאחורי מילותיכם. כאשר אמרתם עד יום רביעי שהוא היום האחרון להחלטת הממשלה בנושא הגיוס יהא זה יום רביעי ולא אחרת. אל תנדרו נדר לשווא. לא משחקים עם עמדת התורה ורצון השם. ישר כח.

רשועים ארורים!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *