טלטלה: עד המדינה שהפליל את שלמה בניזרי, מכה על חטא וחושף את השיטות האפלות שבאמצעותן מצליחה מערכת אכיפת החוק להרשיע חפים מפשע • האם בניזרי יערער על ההרשעה? האזינו לראיון המשותף של השנים ב'גלי ישראל'

מערכת אכיפת החוק (משטרה, פרקליטות ובג"ץ) נמצאת בחודשים האחרונים בליבה של סערה ציבורית בלתי פוסקת בעקבות החקירות נגד ראש הממשלה. בין התומכים למתנגדים נמצאים הפרסומים על התנהלות בעייתית של חוקרי המשטרה, הצהרות שנויות במחלוקת של המפכ"ל, טענות לרדיפה ו/או טיוח ועוד. כרגע, כידוע, מככבת בראש הכותרות סערת המסרונים, כשרק לפני יומיים עוד התעסקה המערכת הפוליטית והמשפטית כולה בחתימת הסכם עד המדינה עם שלמה פילבר, על כל המשתמע מכך.

על רקע כל זה, הטיל לפני יומיים משה סלע, עד המדינה בפרשת שלמה בניזרי (השר לשעבר מטעם ש"ס שהורשע בקבלת שוחד ונשלח למאסר ממושך) פצצה כשהודה שהוא שיקר לאורך כל שלבי עדותו. "שלמה בניזרי חף מפשע. אני מצטער על זה שהעדתי נגדו, עד היום אני משלם על כך מחיר".

מדובר באמירה משמעותית שאין להמעיט בהשלכותיה. למרות זאת, כלי התקשורת הגדולים העדיפו להתעלם ממנה כמעט לחלוטין. אמש ראיין שרון גל ברדיו 'גלי ישראל' את משה סלע שפירט ממושכות את מכבש הלחצים שהופעל עליו, השיטות המפוקפקות שבאמצעותן הצליחה מערכת אכיפת החוק להפוך אותו לעד מדינה, כאשר המטרה הסופית היא להביא להרשעתו של בניזרי. מטרה שהושגה, כאמור.

מיד לאחר מכן עלה לשידור בניזרי עצמו שהגיב לדברים מההיבט האישי המשפחתי והמשפטי. בהמשך קיימו השניים שיחה משותפת, לראשונה מזה 18 שנים. האזינו לדברים