בטכס חגיגי נקבעו מזוזות במשרדי הקרן החדשים * ראש העיר הרב משה אבוטבול: "העירייה תשמח להיות שותפה ולסייע להצלחת הקרן" * 'בית העולה' ואולמי חתונות למשפחות ברוכות יהיו הפרויקטים הראשונים של 'קרן רמת בית שמש'

חנוכת משרדי 'קרן רמת בית שמש' הפכה להיות ישיבת עבודה של ממש, כאשר הרב איידנסון יו"ר הקרן, הציג שורה של פרוייקטים שונים, חלקם גדולים במיוחד, וחברי הקרן חיוו את דעתם על הפרוייקטים השונים, מהם נבחרה רשימה ראשונית, שכבר בימים אלו יושבים צוותות על כל פרוייקט באופן פרטני, בכדי להוציאו מהכוח אל הפועל.

אחד הפרוייקטים הראשונים עליו הייתה תמימות דעים על חשיבותו ועל נחיצותו, היה הקמת 'בית העולה' ברמת בית שמש, מוסד ייחודי שילווה את המשפחות שמגיעות מחו"ל בשלביהם הראשונים בארץ. 'בית העולה' יפעיל: סדנאות וימי עיון להכרת השפה, הארץ והבדליה, מוקד לסיוע במציאות מקומות עבודה, קורסים והשתלמויות ללימודי מקצוע, קבלת קהל ע"י אנשי מקצוע להכרת זכויות העולה, אוזן קשבת למצוקות יחודיות לציבור העולים, הפעלת מוקד לשילוב תלמידים במוסדות החינוך, וסיוע בהתמודדות עם הבירוקרטיה בארץ.

פרוייקט נוסף שכל החברים הצביעו על נחיצותו, הוא הקמת אולמי שמחות ברמת בית שמש, עם דגש למחירים זולים במיוחד עבור משפחות ברוכות ילדים, כדי שיוכלו לערוך את חתונת ילדיהם בכבוד, ובד בבד שיהיו אולמות מכובדים ומכבדים, שיוכלו לשמש גם את כלל האוכלוסיה, ולא יתנו סטיגמה מראש על הבאים לערוך את שמחותיהם באולמות אלו.

ראש העיר הרב משה אבוטבול שכיבד את המעמד, ואף התכבד לקבוע מזוזה בשערי המשרדים החדשים, אמר בדבריו כי הוא שמח ונפעם לראות את הפעילות האמיתית הנעשית בקרן רמת בית שמש, ואין לו ספק כי עם נחישות שכזו הקרן עוד תביא להישגים רבים עבור כלל הקהילות ברמה. כן הצהיר שהעירייה תשמח לסייע לקרן בכל דרך, ותעזור לכך שהרעיונות החשובים והנחוצים ביותר שעולים במסגרת הקרן יהפכו מחזון למציאות.
בתום המעמד הודיע הרב שמואל איידנסון כי הקרן פותחת את שעריה לפעילי ציבור ואנשים אכפתיים נוספים, שמוכנים להטות כתף ולסייע לפעילות הקרן. "זו קרן של כלל התושבים, וככל שנגיע לציבור גדול יותר שיסכים להשתלב בפעילות, נוכל גם להגיע להישגים גדולים, ולזרז ככל שניתן את הגשמת הפרויקטים המרכזיים של הקרן שישנו בתכלית את איכות החיים של תושבי הרמה", אמר.