משלחת אמריקנית תגיע לישראל בשבוע הבא במטרה לקדם את העברת שגרירות ארה"ב מתל אביב לירושלים. דיווח כי האמריקנים ביקשו מעיריית ירושלים שטח גדול יותר מאשר מתחם המלון 'דיפלומט', אולם העירייה נאלצה להסביר כי לא קיימות עתודות קרקע כאלה

משלחת אמריקנית תגיע לישראל בשבוע הבא במטרה לקדם את העברת שגרירות ארה"ב מתל אביב לירושלים. הגעתה של המשלחת, המורכבת ממשפטנים, אנשי מחלקת המדינה, צוותים לוגיסטיים, מהנדסים ועוד, תתרחש כשבוע לאחר ההצהרה על העברת השגרירות כבר בחודש מאי הקרוב, כמחווה ליום העצמאות ה-70 של מדינת ישראל. המשלחת צפויה להסיר את כל החסמים המשפטיים שעלול ליצור המהלך, וכן לסייר בשטח הקונסוליה שמיועדת להפוך לשגרירות.

על פי מקור ישראלי, האמריקנים מתכוונים להכין את התשתית בשלושה שלבים: המרת המחלקה הקונסולארית לשגרירות קטנה, מעבר השגריר והקמת מבנה הקבע בסוף השנה הבאה. בנוסף, על פי פרסום ב'חדשות 2' האמריקנים ביקשו מעיריית ירושלים שטח גדול יותר בבירה מאשר מתחם המלון 'דיפלומט', אולם העירייה נאלצה להסביר כי לא קיימות עתודות קרקע כאלה.

בדיונים בין הצדדים התברר כי האמריקנים מעוניינים בשטח שיעלה על 100 דונם ויענה על הצרכים הביטחוניים, ואולם שטח כזה – שאין ברדיוס הקרוב לו בניינים או מפעלים – לא קיים. לפיכך, הודיעו האמריקנים כי ישתמשו במתחם דיפלומט. לאחר שיפונו ממנו עולי ברית המועצות ויועברו למתחם אחר, כפי שהבטיחה העירייה, הם יהרסו את המלון ועל חורבותיו יבנו את בניין השגרירות. לפי ההערכות, המהלך צפוי לקחת שנים ארוכות.

מהשגרירות נמסר בתגובה לפרסום כי "אנו שוקלים מספר אופציות, כולל שימוש בקרקע שכבר שייכת לממשל האמריקני בירושלים".

נתניהו: "תודה לך הנשיא" • טראמפ יוזמן לחניכת השגרירות בי-ם • צפו

שגרירות ארצות הברית תעבור לירושלים בתוך שלושה חודשים