'הארץ' חושף: בניגוד לגירסתו לאחר פרסום המלצות המשטרה בתיקי רה"מ, לפיה הוא דחה את הפניות של מילצ'ן ונתניהו לקדם את החוק, יאיר לפיד הנחה את אנשי האוצר לגבש עמדה מקצועית ביחס לחוק שהיה עשוי להיטיב עם חברו המיליארדר

מיד לאחר פרסום המלצות המשטרה בתיקי נתניהו בהן נחשף כי נתניהו פעל למען חקיקת מס שתיטיב עם המיליארדר ארנון מילצ'ן, טען ח"כ יאיר לפיד שכיהן באותה תקופה כשר האוצר (ואף הפך לעד מרכזי בתיק 1000) כי הוא שלל את הבקשה על הסף.

אלא שהבוקר נחשף ב'הארץ' כי גירסתו של לפיד – שקרית. ע"פ הדיווח של העיתונאי חיים לוינסון, "לפיד ביקש מאגף התקציבים באוצר לגבש חוות דעת מקצועית על "חוק מילצ'ן" – לפני שדחה את הבקשות לקדמו".

"לפי המידע שהגיע ל"הארץ", באוגוסט 2013 פנתה היועצת הכלכלית של לפיד, רותם רולף, לאגף התקציבים וביקשה חוות דעת בנוגע לחוק. באגף התקציבים הבינו שהנושא עלה בעקבות פגישה שקיים שר האוצר, אך לא ידעו עם מי נפגש. באגף הניחו שאיש עסקים כלשהו מעורב בעניין, שכן החוק היטיב עם בעלי הון. בתוך כמה ימים חובר מסמך של חמישה עמודים, שכלל נימוקים נגד החוק. לאחר שהמסמך גובש כינסה רולף דיון בהשתתפות כמה אנשי מקצוע באוצר, שבו הפנתה אליהם שאלות בנוגע להתנגדותם לחוק. לפיד ורולף סירבו להגיב אתמול לדברים", כך בדיווח.

כאמור, המידע המתואר עומד בניגוד מוחלט לגירסתו של לפיד שטען כי "פשוט אמרתי לא ובזה נגמר הענין". בנוסף הוא עשוי לחזק את טענותיהם של אנשי נתניהו נגד הבעייתיות שבעצם עדותו של לפיד, הן מחמת תפקודו באותה תקופה והן מחמת הנגיעות הפוליטיות שלו.

צפו • נתניהו: "לפיד, החבר טוב של מילצ'ן, הבטיח להפיל אותי בכל מחיר"