צילום: צילומים: פלאש 90

משבר חוק הגיוס יוביל לבחירות? בליכוד מאיימים, החרדים מסרבים להתרגש

למרות המו"}מ בין הצדדים, הפערים בשאלת התניית אישור התקציב באישור חוק יסוד לימוד תורה עדיין גדולים מאוד • בכירים בליכוד: גברו מאוד הסיכויים לבחירות. החרדים מסרבים להתרגש ומאיימים: איננו פוסלים חבירה לממשלת שמאל
 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

פלונטר: למרות המו"מ האינטנסיבי בין הצדדים, משבר חוק הגיוס החדש (חוק יסוד לימוד תורה) רחוק מסיום. ראש הממשלה והליכוד מוצאים את עצמם בין הפטיש לסדן, כאשר מצד אחד ניצות הסיעות החרדיות שמבחינתן הענין הוא בגדר "ציפור הנפש", מה גם שחקיקת החוק החדש היא חלק מההסכם הקואליציוני.

מהעבר השני ניצבים ליברמן וסיעתו שרק הולכים ומקצינים את עמדותיהם העויינות, מטעמים אלקטולרים. גם כחלון לא תורם להרגעת הרוחות מאחר והוא כבר הבהיר לרה"מ שבלי קשר לשאת הגיוס, דחיית ההצבעה על התקציב משמעותה הליכה לבחירות.

העיתונאי יוסי ורטר חשף הבוקר ב'הארץ' כי ראש הממשלה העריך בשיחות סגורות כבר לפני שבועיים ש"מי שעלול לפרק את הקואליציה הוא ליברמן, על הגיוס. לדעתו זה יעזור לו באלקטורט שלו".

וכרגיל, בצל המגעים מתקיימת גם מלחמה פסיכולוגית. "החרדים עלו גבוה על העץ, גברו מאוד הסיכויים לבחירות", אמרו אמש בכירים בליכוד בעקבות דרישת הסיעות החרדיות לאשר את חוק הגיוס לפני חוק התקציב. במפלגות החרדיות הגיבו: "איננו מעוניינים בבחירות, אך לא חוששים מהן. אם אכן הממשלה תתפרק על הרקע הזה, לא נהסס בפעם הבאה לחבור לממשלת שמאל כדי להעביר את חוק הגיוס החדש".

אז היכן עומדים הדברים כעת? למרות הדציבלים הגבוהים, ההערכות במערכת הפוליטית הן שבסופו של דבר תושג פשרה בדמות חקיקה חלקית של החוק לפני ההצבעה על התקציב, בנוסף להקמת וועדה מיוחדת שתדון בנושא. בכל מקרה, תשובות ברורות יתקבלו – ככל הנראה – בימים הקרובים.

כתבות קשורות

3 תגובות

 1. הלוואי אמן!!!
  הלוואי שממשלת השלטון הצבועה תיפול ואני החרדים נלך סוף סוף עם השמאל כדי להראות להם שאנחנו לא בכיס שלהם!!
  האינטרסים שלנו לא יפגעו בכלל – רק נקבל הרבה יותר והתקשורת תשתוק!!
  הלוואי אמן!!!!!!!!!!!

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן