האדמו"ר נולד בגרויסוורדיין, נשא לאשה את בתו של כ"ק האדמו"ר רבי יעקב יוסף מסקווירא זצ"ל. לאחר השואה האיומה הגיע לארצות הברית והחל לשמש כרב של חסידי ויז'ניץ בארה"ב. לאחר פטירת אביו בשנת תשל"ב הוכתר לאדמו"ר בארצות הברית

אבל כבד ירד על עולם החסידות ועל הציבור החרדי כולו עם הגעת הבשורה המרה מבית החולים בניו יורק על הסתלקותו לגנזי מרומים של זקן האדמו"רים, כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ מונסי זצ"ל בתום 46 שנים בהן ישב על כס האדמורו"ת.

מסע הלוויית האדמו"ר זצ"ל ייצא היום (ערש"ק) בשעה 12:30 בצהריים (שעון ארצות הברית) מבית המדרש המרכזי של חסידות ויז'ניץ בעיר מונסי בניו יורק, בדרכו לבית החיים ויז'ניץ בעיר, שם ייטמן.

מתולדותיו:

כ"ק מרן האדמו"ר מויז'ניץ ממונסי זצ"ל נולד בגרויסוורדיין בי"ח בתמוז תרפ"ב לאביו הגדול כ"ק האדמו"ר רבי חיים מאיר מויז'ניץ זצ"ל, ולאמו הרבנית הצדקנית מרגלית ע"ה, בתו של כ"ק האדמו"ר רבי זאב טווערסקי מרחמסטריווקא זצ"ל.

בילדותו היה קשור לסבו, כ"ק האדמו"ר בעל 'אהבת ישראל' מויז'ניץ, למד אצל כ"ק האדמו"ר בעל ה'אמרי יהודה' מסעקלהיד הי"ד ולאורך תקופה אף קנה את תורתו והשקפת עולמו אצל כ"ק האדמו"ר בעל ה'ויואל משה' מסאטמר זצ"ל, אותו החשיב כרבו ביחד עם הרב כ"ק האדמו"ר רבי יוסף גרינוולד מפאפא זצ"ל, שעמד בראש ישיבת 'קרן לדוד' בעיירה סאטמר ברומניה טרם השואה.

בהגיעו לפירקו נשא לאישה את הרבנית הצדקנית פייגא מלכה ע"ה, בתו של כ"ק האדמו"ר רבי יעקב יוסף מסקווירא זצ"ל. לאחר שנפטרה מבלי להותיר זרע של קיימא נשא את אחותה הצעירה הרבנית הצדקנית סימא מירל ע"ה ונולדו להם 14 ילדים.

לאחר שחווה את מאורעות השואה האיומה הגיע לארצות הברית יחד עם חמיו האדמו"ר זצ"ל, והחל לשמש כרב של חסידי ויז'ניץ בארה"ב, תחילה בבורו פארק ולאחר מכן בשכונת וויליאמסבורג, ובהמשך גם במונסי.

לאחר פטירת אביו האדמו"ר זצ"ל בשנת תשל"ב הוכתר לאדמו"ר בארצות הברית, שם הקים את חצרו לשם ולתפארת והפך לרבם הנערץ של אלפי חסידי ויז'ניץ-מונסי ברחבי העולם.

נמנה עם האדמו"רים שנפגשו עם נשיא ארה"ב ג'ימי קרטר. לפגישה הצטרפו כ"ק האדמו"רים מבאבוב וסאטמר זצ"ל.

צאצאיו:

אשת הגה"צ רבי אברהם דב טווערסקי, אב"ד רחמסטריווקא במונסי, בן כ"ק האדמו"ר רבי יוחנן מרחמסטריווקא זצ"ל.

הגה"צ רבי פנחס שלום זצ"ל, שכיהן כרב קהל 'תורת חיים' ויז'ניץ בבורו פארק, חתן כ"ק האדמו"ר רבי שמואל צבי הורביץ מספינקא זצ"ל.

הרה"צ רבי ישראל שליט"א, אב"ד קהילת 'תורת חיים' ויז'ניץ במונסי.

אשת הגה"צ ישראל אליעזר פיש שליט"א, המכהן כאדמו"ר מביקסאד בוויליאמסבורג.

הרה"צ רבי מנחם מנדל שליט"א, רב קהל תורת חיים וויזניץ בקייאמישא לייק, שבהרי קטסקיל, חתן דודו כ"ק האדמו"ר מרחמסטריווקא ארה"ב.

הרה"צ רבי יצחק יוחנן שליט"א רב קהל תורת חיים וויזניץ בוויליאמסבורג.

אשת הרה"צ רבי יהוסף בנציון רוטנברג שליט"א, המכהן כאדמו"ר מקוסון בבורו פארק.

הרה"צ רבי אליעזר זאב שליט"א, רב קהל 'תורת חיים' ויז'ניץ בירושלים, חתן כ"ק האדמו"ר מסקווירא בבורו פארק.

הרה"צ רבי דוד שליט"א, רב קהל 'אמרי חיים' ויז'ניץ בלונדון, חתן האדמו"ר מקאלוב ארה"ב לרפו"ש.

הרה"צ רבי אהרן שליט"ר, רב קהל 'אהבת ישראל' ויז'ניץ במונטריאול.

אשת הרה"צ אהרן מנחם מנדל טווערסקי שליט"א, בן דודה, כ"ק האדמו"ר מסקווירא שליט"א.

הרה"צ רבי ברוך שמשון שליט"א, רב חסידי ויז'ניץ-מונסי בבית שמש, חתן בן דודו, מרן האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א.

אשת הרה"צ רבי יצחק יחיאל מיכל מוסקוביץ, רב קהילת שאץ במונסי.

אשת הרב נחמן יוסף טווערסקי, בנו של הרה"ג רבי זאב טווערסקי, ראש ישיבת מאור עיניים ובנו של האדמו"ר רבי יוחנן מרחמסטריווקא זצ"ל.