במסיבת פורים שכינסה שרת התרבות היא ערכה השוואה שנויה במחלוקת בין הדמויות המרכזיות במגילת אסתר להתרחשויות הפוליטית-משפטיות בישראל. באופוזיציה טענו להסתה. רגב בתגובה: "נתנו פרשנות מעוותת לדברי"

במסיבת פורים שכינסה שרת התרבות היא ערכה השוואה בעייתית משהו בין אירועי המגילה להתרחשויות הפוליטית-משפטיות בישראל. "כמו שקראנו השבוע במגילת אסתר, גם שם היו שומרי סף. בגתן ותרש. צמד חמד. הם נראו ממלכתיים, הקפידו על שלטון החוק, דאגו למינהל תקין, אבל מסתבר שעמוק בכיס הם החזיקו גיליוטינה", אמרה רגב תוך שהיא רומזת למערכות אכיפת החוקץ

בהמשך היא הפכה למפורשת יותר: "הסתבר שברגע שהם לא הזדהו עם המלך, לא הסכימו עם הדרך שלו בניהול הממלכה, כל הכללים נעלמו, הממלכתיות התפוגגה כלא הייתה, שלטון החוק הפך לפחות קריטי, אם היו להם אז ניידים, הם בטח היו מסמסים אחד לשני, 'מה אתה אומר בגתן ניתן לו עוד יומיים, אולי שלושה', ו'חשוב שתיראה מופתע תרש, כן?'…פתאום המטרה להפיל את נתניהו, סליחה את אחשוורוש, קידשה את כל האמצעים. ברוך ה' היה שם בשער המלך איזה יהודי טוב, מרדכי, שזיהה את השנאה למלך וחשף את הצביעות. בפורים השנה, אפילו עיתון 'הארץ' הצליח לזהות את הצביעות, כשחשף שהעד המרכזי בפרשת מילצ'ן, אתם מכירים אותו, קוראים לו יאיר לפיד, דווקא כן דאג במשרד האוצר לאינטרסים של מילצ'ן. אז הבנתם?! הרבה לא השתנה מאז, הפוליטיקה אותה פוליטיקה, חלק מהאנשים שאתה חושב שהם שומרי הסף של הממלכה, בן לילה הופכים למהרסיה ומחריביה".

באופוזיציה זעמו על ההשוואה וטענו שיש בה הסתה לרצח, משום שבגתן ותרש נתלו בסופו של דבר.

שרת התרבות, מירי רגב, הגיבה לסערה וטענה: "כרגיל, גם הפעם חלקים בתקשורת נתנו פרשנות מעוותת לדבריי אתמול. אכן השתמשתי אתמול בכנס ההסברה שלי במוטיבים מהמגילה. לאור הפרשיות האחרונות של ההסתמסות הפסולה בין השופטת לחוקר, עמדתי על העיקרון הבסיסי בדמוקרטיה שהעם הוא הריבון ועל ההכרח ששומרי הסף יתנהלו בצורה דמוקרטית ועל פי כללי המנהל התקין.

למותר לציין שלא קראתי לפגוע באף אחד. להיפך – כל מי שרוצה שעובדי רשויות המדינה, יזכו לאמון הציבור ויעשו את עבודתם נאמנה, צריך לדאוג שעבודתם תיעשה בהגינות וללא פניות".