לאחר שבועיים המעצר, שוחררו הבוקר לנעצר בית בן 10 ימים מנכ"ל בזק, שאול אלוביץ' ויועץ התקשורת ניר חפץ. השניים הורחקו גם ממקום עבודתם למשך חודש וחצי ונאסר עליהם לצאת מהארץ במשך חצי שנה

תיק בזק: אחרי שבועיים בתא המעצר, שוחררו היום מהכ"ל בזק, שאול אלוביץ' ויועץ התקשורת, ניר חפץ, למעצר בית בן עשרה ימים.

בנוסף נאסר על אלוביץ' להגיע למשרדי החברה ששבעלותו בחודש וחצי הקרובים. איסור דומה הוטל על חפץ ביחס למשרדי הממשלה.

בנוסף הוטל על שניהם צו איסור יציאה מהארץ למשך חצי שנה.
//www.jdn.co.il/breakingnews/961721
כזכור, יום שישי האחרון היה אחד הימים הדרמטיים בחקירת תיק 4000 – תיק בזק. במשטרה נחקרו במקביל שישה מעורבים, ראש הממשלה בנימין נתניהו, הגב' שרה נתניהו, הבעלים של בזק שאול אלוביץ', רעייתו איריס אלוביץ', יועץ התקשורת לשעבר של נתניהו ניר חפץ ובכיר במשרד התקשורת שנחשב מקורב מאוד לנתניהו שעל שמו יש צו איסור פרסום.

במקביל לחקירת ראש הממשלה נתניהו במעונו בירושלים, נחקרה באזהרה גם רעייתו שרה במשרדי להב 433 של המשטרה בלוד – מה שהותיר אותה מופתעת, זאת לאחר שסברה כי היא מגיעה רק למסור עדות בפרשה. נתניהו ורעייתו עומתו בחקירתם, שנמשכה כ-5 שעות, עם תמלילי עדויות וקלטות שהעביר מנכ"ל וואלה, אילן ישועה.

בדיווח בערוץ 10 פורסם כי החוקרים הציגו לרעיית ראש הממשלה הודעת ששלחה איריס אלוביץ', רעייתו של שאול אלוביץ', בעל השליטה בבזק שנחקר גם הוא לישועה. "תעזור להם (לבני הזוג נתניהו)", נכתב בהודעה, "אנחנו תלויים בהם". בנוסף הם משמיעים לה הקלטה, בה נשמעת אלוביץ' מסבירה לישועה מדוע היא מבקשת סיקור אוהד לבני הזוג נתניהו. "חשוב שתעזרו לנו", אומרת אלוביץ' לישועה, "כי בני הזוג נתניהו, הם עוזרים לנו ויעזרו לנו".

לנתניהו הציגו החוקרים גם כן הקלטות של ישועה עם אלוביץ', ובנוסף גם עימתו אותו עם המסרונים ששלחה רעייתו שרה לישועה. "אני לא מכחיש שדיברתי עם אלוביץ' כמה פעמים בעניין הסיקור בוואלה", אמר נתניהו לחוקרים בתגובה, "זה היה על רקע אידאולוגי. אמרתי לו שהאתר שלו זה לא עיתון 'הארץ', אבל מעולם לא דיברתי איתו על ההקלות לבזק, שתמורת סיקור כזה או אחר אתן לו הקלות.

שרה נתניהו מצדה, נשאלה במקביל בחקירתה על הודעת הווטסאפ בינה לבין איריס אלוביץ', "בעלי לא ידע על ההתכתבות שלי עם אלוביץ' בנוגע לוואלה", אמרה נתניהו לחוקרים, "ביקשתי ממנה, כחברה שלי, על רקע אידאולוגי. מעולם לא עסקתי בהטבות לבזק".

בנוסף סיפרה רעיית ראש הממשלה לחוקרים על מצב הרוח שבו היא נתונה לאחרונה. "הפתעתם אותי שאתם חוקרים אותי באזהרה", אמרה, "חשבתי שאני מגיעה לתת עדות בלבד. קשה לי עם האובדן של כלבת המשפחה קאיה". ישועה עצמו העיד כי בפגישות עם אלוביץ' וחפץ התבקש לא להכניס טלפונים מחשש להאזנות. לדבריו, ״הורו לי למחוק וואטסאפים״. בני הזוג נתניהו נחקרו בעניין תיק בזק בלבד ולא בתיק הצוללות, כפי שהיו שטענו טרם החקירה.

יממה לפני יום החקירה הדרמטי שנערך ביום שישי, עימתה המשטרה בחדר החקירות את שאול אלוביץ' עם עד המדינה שלמה פילבר. במשטרה האזינו לאלוביץ' וניר חפץ במשך חודשים – גם לאחר שחקירות הרשות לניירות ערך הסתיימה לכאורה. אלוביץ' וחפץ סברו שהחקירה הסתיימה ולכן "שוחחו חופשי" – מה שהוביל ככל הנראה לראיות המוצקות נגדם בחשד גם לשיבוש חקירה. אלוביץ' מכחיש את החשדות נגדו – אך נראה שיתקשה להמשיך ולהתמיד בהכחשה מול העדות של עד המדינה פילבר.

חקירת תיק 4000 היא ככל הנראה המוחשית והמשמעותית ביותר נגד נתניהו. על פי הפרסום ב'חדשות 2' גורם במערכת אכיפת החוק אומר כי החשדות נגד נתניהו בתיק בזק מוחשיים מאוד וחמורים יותר מאלה המיוחסים לו בתיקים האחרים. ישנן ראיות של ממש, עדויות וקלטות שקשורות את ראש הממשלה בעיקר אבל גם את רעייתו לעבירות שמיוחסות להם לכאורה. ההערכה במשטרה היא שהוא ורעייתו יידרשו לעוד חקירות בתיק הזה.

גורם אחר המעורה בחקירה מסר כי התיק הזה פשוט: אין בו שאלה משפטית של חברות או מתנות. לדבריו – יש כאן שורה תחתונה אחת בהירה מאוד, לפיה החוקרים לא רואים דרך שבה נתניהו ייחלץ מתיק 4000 וכי לא יכולות להיות לו תשובות לראיות שנאספו. ההערכה היא שהחקירה בתיק 4000 לא תערוך זמן רב כיוון שהתמונה ברורה.

הערב מעריכים במשטרה כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה ייחקרו לפחות עוד פעם אחת בפרשת בזק, כך דווח באתר 'וואלה'. מחר אמורים להגיע לבית משפט השלום בתל אביב לדיון בהארכת מעצרם, יועץ התקשורת ניר חפץ ושל בעלי השליטה בבזק שאול אלוביץ', שייתכן כי ישוחררו למעצר בית.

לאחר שנחקר במשך כ-5 שעות במעונו, התייחס ראש הממשלה נתניהו התייחס לחקירתו על ידי חוקרי להב 433 בתיק 4000. בקטע וידאו שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו לפני כניסת השבת ונסיעתו לארה"ב אמר: "אני מבקש לומר לכם שאני מרגיש בטוח כי לא היה כלום. מיליוני אזרחים בישראל מביעים תמיכה כל כך חזקה בי, ברעייתי ובמשפחתי, אתם מחממים לנו מאוד את הלב תודה לכם".

בתוך כך על פי דיווח של גיא פלג ב'חדשות 2' גורם המעורה בתיקי נתניהו טוען כי "נתניהו שיקר בחקירות שעסקו בתיקים הקודמים, הוא נתפס בשורה של שקרים" לדברי הגורם נתניהו "נתפס בשורה של שקרים בחקירות בתיקים קודמים, תיקי 1000 ו-2000".

בכך אומר למעשה גורם המעורה בחקירות כי ראש הממשלה למעשה שיקר לחוקריו כשאלה שאלו אותו שאלות שונות בנוגע לפרשת טובות ההנאה והטובין שקיבל לכאורה מהמיליארדר ארנון מילצ'ן ומאיש העסקים ג'יימס פאקר, ובנוגע לפרשת ההטבות ל"ידיעות אחרונות" והשיחות שניהול נתניהו עם מו"ל העיתון, נוני מוזס.

ככל הנראה שהתשובות שסיפק נתניהו לשאלות החוקרים בתיקי 1000 ו-2000 לא הצליחו להפריך את החשדות נגדו – ותשובותיו, בנוסף לראיות שהצטברו בשני התיקים הללו, הובילו לכך שהמשטרה פרסמה לפני כשבועיים את המלצותיה בפרשות אלה – העמדה לדין של נתניהו בחשד לשוחד, מרמה והפרת אמונים.

//www.jdn.co.il/breakingnews/961703