ארכיון. צילום: דוברות המשטרה

תושבי ביתר עילית זועמים: "'קווים' מקצרת את המסלול בלי להודיע"

פניות רבות הגיעו למערכת JDN מתושבי ביתר עילית כי חברת 'קווים - עילית' מדלגת לאחרונה לעיתים קרובות על חלק גדול מהמסלול בירושלים. "למה החברה לא מודיעה מראש". 'קווים': "במקרים בהם אנו יודעים על העבודות מראש, אנו מעדכנים"

פניות רבות הגיעו למערכת JDN מתושבי ביתר עילית המשתמשים בשירותי התחבורה הציבורית של חברת 'קווים – עילית' על כך שבתקופה האחרונה החברה נוהגת לעיתים קרובות לבצע רק חלק מהמסלול בירושלים וזאת ללא הודעה לנוסעים.

במהלך הפגנות ועבודות שמתקיימות פעמים רבות לאחרונה באזור שרי ישראל החברה מחליטה כי האוטובוסים של החברה על מסלול ירושלים – ביתר עילית וההפך ימשיכו על כביש בגין לעבר כביש גולדה מאיר ויבצעו איסוף ופיזור ברחוב שמואל הנביא בלבד, כך שבפועל ייתכן מצב שבמשך שעות רבות רוב התחנות הקבועות לא פעילות.

בשיחה לJDN אומר אחד התושבים "זה אבסורד, אנשים מחכים שעות בתחנות בלי לדעת שהאוטובוסים פשוט לא מבצעים איסוף ברוב המסלול".

תושב נוסף אומר לנו כי מצופה מהחברה לפחות להודיע "לחברה יש מערכת טלפונית אוטומטית שמוציאה צינתוקים, למה לא משתמשים איתה במקרים האלה? יש להם את האפשרות לעשות זאת, זה המינימום שמצופה מהם, לפחות להודיע ולא לעשות מאיתנו צחוק".

לדברי התושבים ניתן לעקוף על אזור העבודות ללא ביטול חלק גדול כל כך של המסלול "האוטובוסים יכולים להמשיך כרגיל את רחוב בר אילן וירמיהו ואז במקום שהאוטובוס יפנה למשגר לכיוון שרי ישראל, ימשיך ישר עד לגשר המיתרים ויגיע לבגין מהכיוון השני". לדבריו "אם המסלול יעשה ככה, הוא יפגע בהרבה פחות נוסעים וגם אלה שבשאר התחנות יכלו ללכת ברגל עד ירמיהו, בשונה מהצב הנוכחי שאנשים נאלצים ללכת ברגל חצי שעה ויותר או להתנייד באוטובוסים הפנימיים".
מחברת קווים נמסר: השינויים נעשים בשל העבודות שנעשות באזור. פעמים רבות איננו מקבלים עדכונים בזמן על העבוגות ולפיכך אין באפשרותינו לעדכן את הנוסעים. במקרים בהם אנו יודעים על העבודות מראש, אנו מעדכנים בכל דרך אפשרית לרבות הודעות אישיות לנייד

מחברת קווים נמסר: השינויים נעשים בשל העבודות שנעשות באזור. פעמים רבות איננו מקבלים עדכונים בזמן על העבודות ולפיכך אין באפשרותינו לעדכן את הנוסעים. במקרים בהם אנו יודעים על העבודות מראש, אנו מעדכנים בכל דרך אפשרית לרבות הודעות אישיות לנייד

כתבות קשורות