להטפות המוסר הצבועות של האיש שמעולם לא עמד מתחת לאלונקה ומבקש לשלוח את הציבור החרדי לשדה הקרב - כבר התרגלנו, אבל עכשיו מתברר שגם הגירסה שסיפק באשר לעברו הצבאי הדל מלאה חורים וגירסאות סותרות

רק לפני שבועות ספורים התפטר איש 'יש עתיד', ח"כ יעקב פרי, מהכנסת בעקבות תחקיר שחשף את השקרים שסיפק בנוגע לעברו הצבאי. כעת מתברר כי גם יו"ר המפלגה, ח"כ יאיר לפיד, לא מקפיד על אמירת אמת בנושא, וגם זאת בלשון המעטה.

בעקבות מפגן ההסתה אמש נגד "חוק ההשתמטות" במהלכו השתלח לפיד כדרכו בציבור החרדי ובמפלגות החרדיות, יצאו אנשי התכנית 'אנשים' המשודרת בערוץ קשת למסע בעקבות עברו הצבאי של לפיד.

מעבר לצביעות והמוסר הכפול שיש בעובדה שלפיד – האיש שהעביר את שירותו הצבאי בעיתון במחנה – לא מתבייש להטיף לציבור החרדי על כך ש"בשום מקום בתורת ישראל לא אומרים שמותר לשלוח אחרים לההרג בשבילך" מתברר, כך ע"פ התחקיר, שהדרך "לשירות המשמעותי" בעיתון רצופה בגירסאות סותרות מצידו של לפיד.

את הגירסה הראשונה בענין סיפק לפיד בשנת 2005 בראיון לעיתון 'פרספקטיבי של אוניברסיטת חיפה (ראו צילום), תמציתה: התגייסתי לשירות קרבי, במלחמת לבנון מישהו זרק עלי רימון, חטפתי התקף אסטמה ואז נאלצתי לעבור לשירות לא קרבי".

את הגירסה השניה סיפק לפיד בדף הפייסבוק שלו במענה לעיתונאי 'קו עיתונות' אברהם הס (ראו צילום). זו כבר גירסה משופצת והירואית משהו, במרכזה מספר לפיד שסבל מאסטמה כבר בילדותו, אך זה לא מנע ממנו להסתיר את העובדה הזאת ולהתגייס לשירות קרבי. בסוף הטירונות הוא חטף התקף אסטמה שבעקבותיו הורידו לו את הפרופיל – והשאר היסטוריה.

בעקבות הדברים פנו אנשי התכנית ללפיד עם 11 שאלות, ביניהן:
– האם שירתת בשיריון?
– האם סיפרת לחברים מ'במחנה' ששירתת בשיריון?
– מי יזם את הורדת הפרופיל שלך?
– האם עברת מבחן קבלה לבמחנה?
– האם הפעלת קשרים אישיים ומשפחתיים כדי להתקבל לבמחנה?
– האם תסכים לפזר את הערפל הציבורי ולפרסם הבהרות בנוגע לשירותך הצבאי?

לפיד, כמה מפתיע, סרב להגיב לדברים. במקום זאת הוא שיגר תגובה מטעם מפלגת 'יש עתיד' (ראו צילום)

(צילומים: מתוך התכנית 'אנשים', ערוץ קשת)

הסתה חובבנית: "החרדי" שהפגין עם לפיד הפך לבדיחת היום

לפיד משתלח: "החרדים דורסים את הציבור החילוני במדינת ישראל"