מועד הבחירות לראשות העיר ירושלים קרב ובא, וראש העיר המכהן עדיין לא הודיע האם בכוונתו להתמודד שוב או שמא יעבור לזירה הארצית. בינתיים, שאר המועמדים, זועמים ותוקפים את התנהלותו של ברקת. "הפך את 900,000 תושבי עיר הבירה לבני ערובה"

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, עדיין לא הודיע מה בכוונתו לעשות ולאן מועדות פניו, למרות שכבר הצהיר בעבר מספר פעמים על תאריכי יעד בהם יודיע האם יתמודד שוב לראשות העיר, או שמא יעבור לזירה הארצית, ויתמודד על מקום לרשימת הליכוד לכנסת, לאחר שפקד בשנה האחרונה אלפים לתנועת הליכוד וערך סיורים בירושלים לפעילים במפלגת השלטון.

בינתיים, אלו שכבר הודיעו על התמודדות לראשות העיר, תוקפים את התנהלותו של ראש העיר בשיחה עם "כל העיר". חבר המועצה מהש ליאון אמר כי "יש למועמדים זמן ראוי ומספיק בשביל להיערך לבחירות. אני מכבד את ראש העיר וממתין להחלטתו, ואני מקווה שזה יהיה בשבועות הקרובים. התקציב צפוי להיגמר במהלך חודש מרץ. מבחינתו הוא בלוח זמנים שהוא דיבר עליו. הוא אמר שאחרי התקציב הוא ייקח חופשה ויודיע. להערכתי התקציב צפוי להסתיים במחצית השנייה של מרץ, ואחרי זה הוא יוציא הודעה מה הוא יעשה, וזה בסדר גמור. אני מכבד את החלטתו וממתין לה".

סגן ומ"מ ראש העיר מאיר תורג'מן, שהכריז רק לפני כשבועיים על התמודדות לראשות העיר, מציין בשיחה עם "כל העיר": "אני לא מחליט עבור ניר ברקת מה הוא רוצה לעשות ומה לא. זה לא סוד שזה מצב לא נוח לאף אחד, וזה מתבטא גם בהתנהלות ובניהול העיר, אבל זאת החלטה שלו. לי, באופן אישי, זה לא מפריע במירוץ שלי לראשות העיר. אני מתנהל מבחינתי כאילו שניר ברקת הודיע שהוא לא נשאר בעיר, ואני מנהל את הדברים שלי בדיוק באופן הזה".

מי שנשמע עוד יותר נחרץ בדבריו הוא המועמד לראשות העיר ויו"ר סיעת התעוררות עופר ברקוביץ שמדגיש כי "ניר ברקת אולי לא הכריז על כך באופן פומבי, אך הוא קיבל החלטה – הוא עוזב את ירושלים. למעשה, הוא קיבל את ההחלטה הזו מזמן, אך ממשיך לשעבד את העיר ומשאביה לטובת המירוץ שלו לראשות הליכוד. ירושלים נפגעה בצורה רצינית מהקמפיין הבלתי פוסק של ניר ברקת בזירה הארצית ומהעובדה שהאינטרסים שלו כבר לא כאן. הוא הפך את העיר לבסיס יציאה לשדרוג עתידו הפוליטי, הוא מתנגח עם שרים ויריבים פוליטיים עתידיים כמו כחלון, שרים נוספים בליכוד חשים מאוימים ואינם משתפים איתו פעולה. ברקת חילק את ירושלים עם תוכנית חלוקת השכונות, פגע בירושלמים בציבור הכללי שהצביעו לו, והוא מסכן את עתידה הציוני והממלכתי של ירושלים. החלטותיו של ברקת אינן עולות בקנה אחד עם טובת העיר. לאור עזיבתו בקרוב עליו להרחיק את עצמו מנושאים שישפיעו על עתידה. העובדה שברקת לא הצהיר עד כה לגבי ההמשך היא חמורה. עליו להפסיק לקדם לאלתר את התוכנית לחלוקת ירושלים, עליה חתם כדי לקבל תמיכה פוליטית חרדית, ולהבהיר שאין לו מנדט למהלכים ארוכי טווח".

עו"ד אבי סלמן, שהיה הראשון להכריז על מועמדותו לראשות העיר בבחירות הקרובות, תוקף אף הוא את ברקת ומציין כי "ניר ברקת, שעסוק רק בעתידו הפוליטי, הפך את 900,000 תושבי עיר הבירה לבני ערובה. ירושלים, שעומדת מול אתגרים עצומים בכלל ובפרט בימים אלה, לא יכולה להרשות לעצמה ראש עיר ב"נבצרות". הדוגמא הטובה לכך היא התקרית הדיפלומטית, שהביא ניר ברקת השבוע על מדינת ישראל מול העולם הנוצרי. תושבי ירושלים כבר יודעים שברקת יוצא סלמן נכנס".

גם עו"ד יוסי חביליו, שהכריז על התמודדות על ראשות העיר, תוקף את התנהלותו של ברקת. "אני חושב שההתנהלות של ניר ברקת, שלא מודיע על כוונותיו, היא שערורייתית מבחינה ציבורית והיא מאפיינת את ניר ברקת, שתמיד חושב קודם כל, ואולי רק על ניר ברקת", מציין חביליו בשיחה עם "כל העיר". "כמו שכולם יודעים, ואני גם זה שחשף את היומן שלו, ניר ברקת עסוק בחלק ניכר מזמנו בנושא הליכוד. ירושלים צריכה ראש עיר במשרה מלאה, ולא ראש עיר במשרה חלקית, שירושלים היא ברירת מחדל בשבילו. לכן אני חושב שניר ברקת צריך להודיע כמה שיותר מהר שהוא לא מתמודד בירושלים, ובכך יאפשר למועמדים טובים ממנו לשפר את מצב העיר. אני מתכוון להתמודד גם אם ברקת יחליט להישאר במירוץ. אני נערך לשני התרחישים ומבחינתי זה לא משנה. אני חושב שלטובת ירושלים, הוא צריך ללכת עכשיו".

מלשכתו של ניר ברקת נמסר: "ראש העיר טרם קיבל החלטה באשר לעתידו ובכוונתו לקבל החלטה ולהודיע עליה לפני פסח".