ראש האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג הביע את הערכתו על הודעת נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ להעביר את שגרירות ארצות הברית לירושלים ואמר כי מדובר ב"צדק היסטורי ומוסרי". ברקת בפגישה עם פנס: "נסייע בתהליכי העברת השגרירות לירושלים"

ראש האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג (המחנה הציוני) הביע הערב (שני) לאחר פגישה עם סגן נשיא ארצות הברית מייק פנס את הערכתו על הודעת נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ להעביר את שגרירות ארצות הברית לירושלים ואמר כי מדובר ב"צדק היסטורי ומוסרי". הוא התייחס לתוכנית השלום האמריקנית ואמר כי "אנחנו בישראל סומכים על הנשיא שיניח תכנית מדינית לפתרון הסכסוך בהקדם האפשרי". כמו כן, השניים דיברו על האיום האיראני והרצוג אמר כי "ישראל לא תוכל לקבל נוכחות איראנית בגבולה הצפוני". הרצו אמר בסיום הפגישה "יצאתי כעת מפגישה חמה וחברית עם סגן הנשיא של ארה״ב מייק פנס. ידיד ישראל אמיתי שביטחונה, שלומה וטובתה באמת בראש מעייניו".

גם ראש העיר ירושלים ניר ברקת נפגש הערב בוושינגטון עם סגן הנשיא. בסיום הפגישה אמר: "אני יוצא עכשיו מהבית הלבן, מפגישה חשובה עם סגן נשיא ארצות הברית מייק פנס. סגן הנשיא הוא חבר אמת של ישראל וירושלים. הענקתי לו בשם תושבי ירושלים אות הוקרה על החברות האמיצה והסיוע שהוא נותן לנו בהעברת השגרירות לירושלים ובתמיכה במדינת ישראל ככלל. אמרתי לסגן הנשיא שנסייע בתהליכי העברת השגרירות לירושלים וסיכמנו להמשיך ולהיות בקשר לקידום שיתופי הפעולה והאינטרסים המשותפים שלנו. אני מודה גם לשליח המיוחד למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט ולחברי הטוב והירושלמי השגריר דויד פרידמן שהצטרפו לפגישה. לשנה הזאת בירושלים הבנויה".

רבים מאישי הציבור הישראלים שוהים בימים אלו בוושינגטון לרגל ועידת אייפא"ק המתקיימת בימים אלו. הערב נאם בכנס שר החינוך ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט ואמר "כי הגיע הזמן להילחם בראש התמנון האיראני מהשורש, לא רק בזרועותיו בלבנון, סוריה ועזה. צריך לפגוע ביכולות הביצועיות". הוא הוסיף כי "אסור שלאיראן, לערב הסעודית או לכל מדינה אחרת תהיה יכולת גרעינית. זה מסוכן לישראל, מסוכן לאזור ומסוכן לעולם".

עוד נמצאים בוושינגטון לרגל ועידת אייפ"ק ח"כ לבני, השר הנגבי, יו"ר יולי אדלשטיין, השרה שקד, יו"ר המחנ"צ אבי גבאי שם ועוד.