צילום: פלאש 90

בנט: "סעודיה במרוץ להעשרת אורניום; אסור לאפשר לה להשיג נשק גרעיני"

למרות ההתחממות ביחסים בין המדינות מאחורי הקלעים, שר החינוך הפנה אמש זרקור לאיום ביטחוני שעלול להיווצר מכיוונה של הממלכה. "אמנם כיום מדובר במשטר נוח למערב, אבל במזרח התיכון ובמדינות ערב יש חוסר יציבות מובנית"

שר החינוך ויו"ר 'הבית היהודי', נפתלי בנט, נאם הלילה בפני באי ועידת איפא"ק והתייחס בהרחבה למצב במזרח התיכון. "כבר עכשיו ערב הסעודית מנסה להשיג יכולות העשרת אורניום. אמנם כיום מדובר במשטר נוח למערב, אבל במזרח התיכון ובמדינות ערב יש חוסר יציבות מובנית. אסור שלאיראן, לסעודיה או לכל מדינה אחרת תהיה יכולת גרעינית. זה מסוכן לישראל, מסוכן לאזור, ומסוכן לעולם", אמר בנט.

מדובר בהתבטאות מפתיעה לאור ההתחממות המאסיבית ביחסים בין ישראל לסעודיה מאחורי הקלעים.

בנט שב והשמיע את "דוקטרינת ראש התמנון" שלו, במרכזה: הצורך להילחם באיראן עצמה ולא רק בשליחיה. "צריך לשנות משהו בתודעה: הגיע הזמן להילחם בראש התמנון האיראני מהשורש, לא רק בזרועותיו בלבנון, סוריה ועזה. צריך לפגוע ביכולות הביצועיות….ראש התמנון יושב בטהרן, והזרועות נשלחות כדי לאמלל אותנו עד שנוותר. שיהיה ברור: לא נוותר. אנחנו כאן אלפי שנים, ונמשיך להיות כאן".

על הסיוע האמריקני לישראל אמר בנט: "אנו מעריכים את העזרה, אבל חשוב שתדעו: ישראל חזקה. האתגרים הניצבים בפנינו כעת הם: קיום וביטחון של ישראל, צמצום פערים וקיטוב, וקיום העם היהודי".

לראשונה: המטוסים מישראל להודו יטוסו מעל שמי סעודיה

רכבת מסעודיה לחיפה? השר כץ משוכנע שזה יקרה בקרוב

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *