צילומים: פלאש 90

משבר הגיוס • כחלון מאיים: "אם התקציב לא יאושר במושב הנוכחי – אפרוש"

בעוד בש"ס וב'דגל התורה' מוכנים לשקול פשרה כדי לפתור את משבר הגיוס, סגן שר הבריאות מבהיר: הדרישה להשלים את חקיקת חוק הגיוס לפני התקציב לא השתנתה • בינתיים כחלון מחריף את הטון: "אם התקציב לא יאושר במושב הנוכחי - אפרוש"

המשבר הקואליציוני סביב חוק הגיוס נמשך גם הבוקר, כשכל הצדדים ממתינים לשובו של נתניהו מארה"ב בציפיה שיעשה סדר בעניינים, אם רק יחפוץ בכך. בינתיים תמונת המצב בתוך הקואליציה משקפת חוסר ודאות וחילוקי דעות רבים.

מי שמוביל את מאמצי התיווך והפשרה הוא יו"ר 'הבית היהודי', נפתלי בנט. המתווה המוביל הוא ההעברה של חוק הגיוס בקריאה טרומית לפני אישור התקציב, כאשר השלמת החקיקה תתבצע לאחר אישורו.

בש"ס וב'דגל התורה' משדרים שיש על מה לדבר, וכי המשבר בדרך לפתרון. ב'יתד נאמן' פורסם הבוקר: "הנציגות החרדית מבהירה כי כל פתרון חייב להיות כרוך בהבטחת המשך מעמדם של בני הישיבות. גם ביממה האחרונה יש מגעים שקטים לפתרון מול הנציגות החרדית. את המגעים מנהל השר יריב לוין בשליחות רה"מ".

אלא שסגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, מבהיר שמבחינת סיעתו אין מקום לפשרה בסוגיה."אנחנו עומדים בדרישתנו להעביר את החוק בכל קריאותיו קודם להצבעה על התקציב ודבר לא השתנה", כך ליצמן בדברים שפורסמו הבוקר בעיתון 'המודיע'.

בתוך כך, ב'כולנו' עושים הבוקר שרירים ואומרים שלא יסכימו אף למתווה הפשרה המוצע. "עם ישראל ילך לליל הסדר או עם תקציב, או בלי שר אוצר. יש אפשרות להרחיב את המושב בעוד יומיים שלושה. אני חוזר ואומר, אין שום קשר בין התקציב לבין מתווה הגיוס ועל כן בכוונתי לפרוש אם התקציב לא יאושר במושב הנוכחי", כך כחלון, הבוקר.

חשוב להדגיש כי בשורה התחתונה גורל הממשלה מצוי בראש ובראשונה בידיו של ראש הממשלה. אם הוא יחליט ללכת לבחירות על רקע התסבוכת המשפטית בה הוא שרוי. "נתניהו יכול לגרום לצדדים לאמץ פשרה כלשהי אם רק יחפוץ, השאלה אם יחפוץ בכך", אמרו אמש בכירים בליכוד.

2 תגובות

אנא , בבקשה
אל תפרוש
אנו מעוניינים בשר אוצר חייכן
בבקשה אנו מתחננים

'ליצמן' חזק ואמץ כל הטענות שהממשלה הבאה תהיה גרועה, היא טענת סרק, כי אם לא מטפלים ב'גזירת הגיוס' מה זה משנה איזה ממשלה מושלת ?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן