תסיסה במחנ"צ: האם אבי גבאי יודח בעקבות הסקרים המאכזבים?

על רקע הסקרים המאכזבים וחוסר היכולת של אבי גבאי למנף את התסבוכת המשפטית של נתניהו ליצירת מומנטום למפלגה, מדברים גורמים במחנ"צ על "צעדים דרסטיים כדי להציל את המפלגה מהתרסקות בבחירות ואולי להחליף את הראש”

 • "אנשים ניסו להתפרץ למשאית הגופות" העדויות של זק"א

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

 • כנס העמותות של מוטי ויטמן: עכשיו גם העמותה שלך יכולה להצליח בענק

  תוכן מקודם

גבאי בסכנת הדחה עוד לפני הבחירות הכלליות? הרוחות במפלגת 'המחנה הציוני' סוערות בעקבות ההתרסקות המתמשכת בסקרי דעת הקהל. במפלגה מתוסכלים מאוד הן מהתוצאות עצמן והן מהעובדה שההתרסקות המתוארת מתרחשת דוקא על רקע פרשיות נתניהו שהיו אמורות – כך קיוו במפלגה – לחזק את המפלגה כאלטרנטיבה שלטונית ראויה מול השחיתות.

“צריך לעבוד קשה ולא להרים ידיים. אני נותן גיבוי מלא לאבי גבאי, אבל מפלגת העבודה צריכה להגדיר ולקבוע מהי תעודת הזהות שלה. אנו לא יכולים להיות סופרמרקט ללא גבולות. תמיד היו אצלנו נצים ויונים, אבל לא הייתה מציאות שבה דרכה של העבודה לא הייתה ברורה. אנו לא מרצ ב’ וגם לא מפלגת ימין. אנו מפלגה שיש לה יכולת להיות מפלגת שלטון והיא צריכה להציב אלטרנטיבה ברורה לרעיונות הסיפוח. אנחנו צריכים להביא חוק של שתי מדינות לשני עמים”, אמר ל'מעריב' ח"כ איתן ברושי.

הוא הוסיף: “הייתי רוצה לראות בהנהגת המפלגה רמטכ”ל לשעבר שיצטרף לאבי גבאי בהובלה”. הוא הוסיף כי המפלגה צריכה לברר מה הסיבה להתרסקות בסקרים: “צריכים לחפש רעיונות, אולי בלתי קונבנציונליים. צריך לסגור את ההסכם עם ציפי לבני והתנועה ולחפש גורמים נוספים שיחזקו את המחנה”.

ע"פ דיווח של העיתונאי אריק בנדר, "שלא לציטוט דיברו ח”כים במפלגה בשיחות סגורות כי אם המגמה תימשך, יהיה צורך “בצעדים דרסטיים כדי להציל את המפלגה מהתרסקות בבחירות ואולי להחליף את הראש”".

המגמה נמשכת: למרות החקירות – מפלגת הליכוד נוסקת בסקרים

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן