צילום: צילומים: פלאש 90

משבר הגיוס • רה"מ מציב אולטימטום: "פתרון ארוך טווח או בחירות"

נתניהו במסר לראשי הסיעות לפיו הוא לא מעוניין בהקדמת הבחירות, אך "אינו רוצה שהפלונטר יצוץ שוב בעוד מספר חודשים" • מקור בסביבת נתניהו: "באופן אמיתי אנחנו לא רוצים בחירות" • ליצמן מעריך: ״הולכים לבחירות – נתניהו רוצה בזה יותר מאיתנו״
 • הילדים של עם ישראל: שרה נחמן ושילה מתחננים אלינו לעזרה

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

המשבר הקואליציוני סביב חוק הגיוס: עם סיום נאומו בפני באי ועידת איפא"ק העביר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מסר לראשי סיעות הקואליציה לפיו בניגוד לשמועות והפרשנויות השונות, הוא מעוניין בפתרון המשבר ולא בהקדמת הבחירות.

נתניהו הדגיש כי הוא נחוש ומוכן לקדם פתרון כזה, בתנאי שיהיה מדובר בפתרון ארוך טווח ולא בפתרון זמני שיגרום לפלונטר לצוץ שוב בחודשים הקרובים.

ע"פ דיווח בערוץ 10, גורמים בפמליית ראש הממשלה ציינו כי "ראש הממשלה לא רוצה פתרון מקומי וזמני למשבר הפוליטי ושעוד חודש חודשיים הכל יחזור על עצמו". עוד דווח כי "ראש הממשלה שוחח אתמול בלילה מוושינגטון עם השר יריב לוין שמנהל את המגעים מול החרדים ומול שאר המפלגות. ראש הסגל יואב הורביץ שנמצא עם נתניהו בוושינגטון מנהל את המגעים מטעמו של נתניהו".

מקור בפמליית ראש הממשלה צוטט כאומר: "באופן אמיתי אנחנו לא רוצים בחירות. למרות הסקרים המחמיאים ראש הממשלה זוכר שאתה יודע איך אתה נכנס לבחירות אבל לא יודע איך תצא מהן".

כאמור, נתניהו העביר מסר לכל ראשי הסיעות לפיו הוא מעונין בפתרון ארוך טווח, ואם לא יימצא כזה – הוא יעדיף להקדים את הבחירות.

כך או אחרת, ההערכה במערכת הפוליטית היא שמיד לאחר שובו של נתניהו מארה"ב תוכרע באופן סופי שאלת הקדמת הבחריות.

שר הבריאות יעקב ליצמן צוטט בערוץ 10 כשהוא מעריך שראש הממשלה מעוניין בבחירות "מעריך שנתניהו רוצה בחירות אחרת אין איך להסביר שהוא לא ממש מתערב" במשבר סביב חוק הגיוס. הוא הוסיף כי "אנשיו כמו השר יריב לוין לא מביאים לנו הצעות לפתרון".

אם זאת הבהירו בסביבתו של ליצמן כי הוא לא מעוניין בבחירות וכי הוא לא מתואם עם נתניהו בכוונה ללכת לבחירות "אין כל תיאום עם רה"מ על בחירות. ליצמן הביע היום הערכתו כי רה"מ רוצה בחירות – לאור העובדה שאינו מתאמץ מספיק לסיים את המשבר וכי הליכוד אינו מציג מתווה לפתרון – לו רה"מ היה רוצה היה פועל לכך יותר. ליצמן אינו רוצה בחירות אך לא יחשוש מהליכה לבחירות אם לא יעבור חוק גיוס מתוקן לפני אישור התקציב כפי הוראת מועצת גדולי התורה".

משבר הגיוס • כחלון מאיים: "אם התקציב לא יאושר במושב הנוכחי – אפרוש"

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן