על פי הגורם, עד המדינה "התכונן ליום הדין" החביא את המידע מחוץ לביתו על מנת שהמשטרה לא תשים עליו את ידיה • מאחורי הקלעים של הסכם עד המדינה: המגעים התנהלו במשך שבוע ועורך דינו של חפץ התעקש שלא ירצה שום עונש

מקורב לניר חפץ אמר היום ל'כאן חדשות' כי הוא אגר ראיות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה במשך שנים. לדבריו, הוא הכין את עצמו ל"יום הדין".

הגורם סיפר כי חפץ שמר את המידע מחוץ לביתו, על מנת שהמשטרה לא תשים עליו את ידיה והוא יוכל להשתמש בו כקלף מיקוח. "כבר שנים חפץ מתכונן לאפשרות הזאת והוא כבר בנה 'תיק מסודר' על בני הזוג נתניהו. בשלב מסוים בקשר איתם הוא הבין שחלק מהבקשות שהופנו אליו עלולות לסבך אותו, ומאז הוא מתכונן ליום הדין. הוא החביא ראיות מחוץ לביתו למקרה שהמשטרה תגיע לשם, כדי שלא תאתר אותן", אמר המקורב.

הוא הוסיף כי חפץ ונתניהו לא היו חברים, כי אם פעלו למען אינטרסים הדדים. "מעולם לא היה ביניהם חיבור אידיאולוגי, אלא מקצועי בלבד".

על פי הדיווח ב'כאן חדשות' המשטרה לא מתכוונת לחקור את דברי חפץ על מעורבות לכאורה של שרה ויאיר נתניהו בקבלת החלטות בנושאים ביטחוניים. לדברי גורמים הבקיאים בחקירה, בשלב זה דבריו של חפץ אינם מעלים חשד לפלילים והם גם לא היו הסיבה לחתימת הסכם עד המדינה איתו. עדותו של חפץ צפויה להתמקד בתיקים 1000, 2000 ו-4000, והיא תתבסס בין היתר על המסרונים וההקלטות שהעביר לחוקרים. המשטרה אף הבהירה היום כי חלק נכבד מפרטי מידע שלפי פרסומים בתקשורת נמסרו על ידי חפץ, טרם נמסר לחוקרים.

אמש פורסם כי יועץ התקשורת לשעבר של משפחת נתניהו אמר למקורביו כי נתניהו קיבל החלטות בעניינים ביטחוניים בהשפעה משמעותית של בני משפחתו ומקורביו – ובראשם בנו יאיר נתניהו. לדבריו, ייתכן שהחלטות אלה לא היו מתקבלות לולא הלחץ שהפעילו עליו בני משפחתו – ולא היו משפיעות על המדינה כפי שהשפיעו. בסביבתו של נתניהו דחו את הטענות.

עוד קודם לכן אמר חפץ כי חתם על הסכם עד המדינה גם מתוך דאגה למדינת ישראל. ולדברי מקורביו "לא היה מוכן לשכב על הגדר בשביל נתניהו או אחרים והוא מעריך שעידן נתניהו הסתיים". במסגרת הסכם עד המדינה עליו חתם, חפץ יקבל חסינות מלאה, לא יועמד לדין, לא ייכלא, לא ייקנס ולא יספוג דין משמעתי או פלילי.

הערב מתפרסם ב'חדשות 2' מאחורי הקלעים של חתימת הסכם עד המדינה עם ניר חפץ: המגעים בין עורך דינו של מי שהיה מהיועצים הקרובים ביותר לראש הממשלה בנימין נתניהו, ניר חפץ, לבין הפרקליטות, נמשכו כשבוע. כך הצליח הפרקליט להביא לכך שחפץ יצא ללא כל עונש.

אחד מרגעי השיא היה כשהפרקליטות הודיעה לאילן סופר, פרקליטו של חפץ, שהם עומדים על כך, ושהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט עומד על כך שחפץ ירצה עבודות שירות. אחרי התייעצות, הודיע סופר כי הם ילכו למשפט. בתגובה, הפרקליטות יצאה להתייעצות ובסופה דרשו שחפץ יודיע על כך שהוא מרחיק את עצמו משירות המדינה. על כך לחפץ לא הייתה בעיה לחתום, ובדומה לעד המדינה הנוסף שלמה פילבר, חפץ יתחייב ויודיע שלשירות המדינה לא יחזור לעולם.

בתוך כך הערב פורסם ב'חדשות 10' כי לפני מספר חודשים פנתה הרשות לניירות ערך לחברת "מיטסי אינטרנשיונל" בבקשה לעזור בסיוע שחזור נתונים מהטלפון הנייד של אשתו של שאול אלוביץ', בעל השליטה בבזק, איריס אלוביץ'.

לאחר זמן מה הצליחה החברה לפענח קבצים מסוימים שהביאו לפריצת דרך בחקירה ומשפיעים גם על חקירתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה.