בניגוד לעמדת צה"ל, אמרה סגנית שר החוץ בסיור בגבול הרצועה כי גורם צבאי אישר את דבריה. "מדינה פלסטינית היא תפיסת עולם נאיבית", הוסיפה. סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי סיירה היום עם כ-40 דיפלומטים זרים בעוטף עזה

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי סיירה היום (שלישי) עם כ-40 דיפלומטים זרים בעוטף עזה, ואמרה כי "אין משבר הומניטרי ברצועה. אישר לנו את זה גורם צבאי ששוחחנו איתו". אמירותיה של חוטובלי עומדים בניגוד לדברים שאמר רק אתמול אלוף פיקוד דרום אלוף יוסי זמיר בכנס שדרות במכללת ספיר.

אלוף זמיר אמר כי "המצב בעזה קשה, אין על זה חולק. זה כישלון של ההנהגה שם שלא דואגת לאזרחיה. חמאס נכשל לא רק כהנהגה, אלא מנצל בציניות את מצב התושבים – פעילי חמאס גונבים חשמל שמיועד לבתי חולים ובתי ספר. חמאס מסית את תושבי הרצועה לאלימות, תוך הסטת תשומת הלב לכישלונותיו הרבים. כל ניסיון כזה במקום לפתור את המצוקות של עזה – יתקל בתגובה נחרצת".

בנוסף לכך, ישראל הודיעה לאחרונה בכינוס המדינות התורמות לפלסטינים, שנערך בבריסל, כי היא תאפשר להכניס גנרטורים לעזה על מנת להקל על המשבר ההומניטרי ברצועה. גורם ישראלי בכיר שהשתתף בפגישות בבריסל במהלך הכינוס, אמר לכאן חדשות כי עזה נמצאת במשבר תשתיות חמור, וכי ברצועה נאבקים על כל שעת חשמל ומים.

עוד אמרה חוטובלי במהלך הסיור כי "מדינה פלסטינית היא תפיסת עולם נאיבית ללא אחיזה במציאות. לא תהיה עוד התנתקות וישראל תשמור על יהודה ושומרון". זאת בעת שראש הממשלה נתניהו אמר בנאומו בוועידת איפא"ק כי "ישראל מחויבת לשלום עם כל שכנותיה, כולל עם הפלסטינים".