צילום: פלאש 90

פרוש: "כל חוק גיוס שלא יוצמד אליו חוק יסוד לימוד תורה – לא יועיל"

משבר חוק הגיוס: בצל המגעים לפתרון המשבר הקואליציוני, מבהיר סגן השר פרוש כי מעבר לעיתוי חקיקת החוק החדש, יש לעמוד על כך שהוא יכלול את "חוק יסוד לימוד תורה" • ליצמן: "כל נוסח אחר - נידרש להביא להכרעת מועצת גדולי התורה"

המשבר בקואליציוני סביב חוק הגיוס וכעת מתברר כי מעבר למחלוקת על עיתוי חקיקת החוק החדש עלולים להיווצר קשיים גם בנוסח החוק שיובא להצבעה.

מדובר על אפשרות לחקיקת הסדרת מעמדת של בני הישיבות ללא חוק יסוד לימוד תורה. במפלגות החרדיות מתנגדים למהלך כזה, כשמי שמובילה את ההתנגדות היא סיעת 'אגודת ישראל'.

"כל חוק להסדרת מעמד בני הישיבות ללא שיוצמד אליו חוק יסוד לימוד תורה – לא יועיל", אמר ל'המבשר' סגן השר מאיר פרוש. לדבריו, "היועצים המשפטים שליוו אותנו בחודשים האחרונים הביעו עמדה חד משמעית לאורך כל הזמן שרק אם נצמיד לחוק שירות בטחון את חוק יסוד לימוד תורה יש סיכוי להתמודד מול נסיונות בג"ץ לבטל את החוקים שחוקקו כדי להסדיר את מעמד בני הישיבות".

"לכן", הוסיף פרוש, "השותפים הקואליציוניים צריכים לשמוע מאתנו ברורות שזו הדרישה ואין בלתה. כל חוק שיבוא להסדיר את מעמד בני הישיבות חייב להיות מוצמד לחוק יסוד לימוד תורה ואין שום מקום להגיע לידי פשרה בדרישה זו. ואולי כך נוכל בעזרת ה' להגן על הסדר תורתו אומנותו ולדאוג שבחורי הישיבות יוכלו להמשיך ולשבת באהלה של תורה ללא מפריע".

ואילו ב'המודיע' פורסמו דבריו של סגן השר יעקב ליצמן שהבהיר כי כל שינוי בנוסח חוק הגיוס יחייב הכרעה מחודשת של 'מועצת גדולי התורה'.

משבר הגיוס • רה"מ מציב אולטימטום: "פתרון ארוך טווח או בחירות"

2 תגובות

צריך לפרק את ממשלת הכפירה ולהתפלל במשך 40 יום וארבעים לילה שמשיח צדקינו יופיע בהיסח הדעת . כי הוא כבר כאן.

היחידים שמתייעצים ועובדים קשה ואח"כ מתייעצים עם גדולי ישראל שליט"א ובאמת עושים מה שהם אומרים זה החברים מאגודת ישראל וזה הסיבה שיש להם סייעתא דשמיא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן