כך סבור הפרשן הפוליטי אמנון אברמוביץ'. על ניר חפץ: "להערכתי, הזוג נתניהו הזדקק לקצין העיר ולרופא כדי שייספר לו את הבשורה המרה על חתימת הסכם עד מדינה" • וגם: כיצד צפוי להסתיים המשבר הקואליציוני סביב חוק הגיוס?

חקירות נתניהו: פרשן חדשות 2, אמנון אברמוביץ', מעריך כי "נוצר מצב שבו לא יהיה ניתן לסגת מהגשת כתבי אישום נגד רה"מ על יותר מתיק אחד". בראיון ל'רדיו ללא הפסקה' הוא הרחיב על מצבו המשפטי של נתניהו ואמר: "אומרים בתקשורת שהעדות של ארי הרו לא הרעידה את האדמה, כפי שגם עדותו של חפץ לא הרעידה את האדמה. שוכחים לציין שזו לא הייתה המטרה של העדויות. מטרתן הייתה לחזק את התיקים וכך קרה…השאלה היא לא מה טיבו של עד המדינה בעיננו, אלא השפעתו על החשודים. להערכתי, הזוג נתניהו הזדקק לקצין העיר ולרופא כדי שייספר לו את הבשורה המרה על חתימת הסכם עד מדינה ואני לא מגזים".

לדבריו, "ארי הרו הוא בן בית אצל משפחת נתניהו. הוא סיפק חומרים שטרם נחשפו ובעלי חשיבות גדולה לכתב אישום, במידה ויהיה. שלמה פילבר היה נציגו הישיר והבלעדי של נתניהו. ניר חפץ היה גם זה וגם זה. השלישייה הזו, בתוספת לעשרות עדים נוספים, יוצרת מצב בו לא יהיה ניתן לסגת מהגשת כתבי אישום כנגד ראש הממשלה על יותר מתיק אחד".

האם הסכם עד המדינה עם ניר חפץ מלמד על חולשת הראיות נגד נתניהו?


כשנשאל מה היה מייעץ לבני הזוג נתניהו כעת, השיב: "לו אני הייתי ליד נתניהו, הייתי מייעץ לו לפני שמונה חודשים להתפטר כדי להגן על שמו ולהגיע לעסקת טיעון. בימים אלו זה מאוחר מידי, הרכבת יצאה וכבר עברה כמה וכמה תחנות בדרך. אמנם, יש ראיות חדשות שמאריכות את לוח הזמנים, אך הן מקרבות את הקץ. הקדמת הבחירות לא תעצור את החקירות בשלב כזה. הקדמת הבחירות לא תסייע לנתניהו בנתיב המשפטי".

על המשבר הקואליציוני סביב חוק הגיוס אמר אברמוביץ': "אנחנו נמצאים באי וודאות, איננו יודעים אם יוקדמו הבחירות ואיננו יודעים כיצד יסתיימו תיקי נתניהו. על פי ההערכה שלי הם יסתיימו בכתבי אישום, אנחנו לא יודעים מתי ועל מה…אני לא מרבה להמר ואינני יודע מה יהיה בעתיד. הגורמים המחליטים מעריכים שיהיו בחירות ומנסים למשוך את הדברים למגרש הביתי שלהם. כל אחד מקווה שהבחירות יעסקו בנושאים החשובים לו. אם כחלון מעריך שיהיו בחירות הוא מקווה שהם יהיו סביב התקציב".