בבחירות הקודמות, התמודדה סיעת שלומי אמונים בנפרד בעיר בית שמש תחת השם 'כח', והפעם נראה כי הם ישובו למפלגת אגודת ישראל לריצה משותפת למועצת העיר, אך בכל הקשור לתמיכה בראש העיר, יקבלו החלטה עצמאית

פעילי ועסקני סיעת שלומי אמונים בעיר בית שמש התכנסו השבוע למפגש היערכות לקראת הבחירות המקומיות שייערכו בעוד כשמונה חודשים. בפני הפעילים נאם יו"ר סיעת שלומי אמונים, סגן שר החינוך מאיר פרוש, וכפי המסתמן בבחירות הקרובות, יתמודדו יחד ברשימה משותפת עם אגודת ישראל.

כזכור, בבחירות הקודמות, בעקבות חילוקי דעות שונים, החליטו בשלומי אמונים להקיץ רשימה נפרדת תחת השם "כח", ראשי תיבות של "כלל חסידי". הרשימה הנפרדת זכתה להצלחה גדולה, וכעת נראה כי הדרך לאחדות בין המפלגות החסידיות בעיר קרובה מתמיד. יצוין כי בבחירות הקודמות, דגל התורה הריצה רשימה נפרדת וש"ס התמודדה לבד, ובדך הכל 4 מפלגות שהתחרו על הקול החרדי.

עם זאת, סגן השר מאיר פרוש אמר לפעילים כי הבהיר לארנרייך, יו"ר אגודת ישראל המקומית כי בכל הנוגע לתמיכה בראש עיר, שלומי אמונים תקבל החלטה עצמאית ולא תהיה מחוייבת להחלטת אגודת ישראל, אשר כפי הנראה תתמוך שוב במועמדותו של משה אבוטבול לראשות העיר.

פרוש הדגיש כי עדיין לא התקבלה החלטה, אך "ליהדות התורה יש שבעה מנדטים בבית שמש ולש"ס יש רק שני מנדטים, אני לא אומר שלא נתמוך באבוטבול, אנחנו היינו הראשונים שתמכנו בו בבחירות לפני כ 10 שנים, אבל זו לא מילה גסה לומר שמותר לנו לחשוב מה ואיך לעשות".

בתגובה לדיווחים על דיל של תמיכה במועמד דגל התורה לראשות העיר בית שמש בתמורה לתמיכה ליטאית בישראל פרוש לראשות העיר אלעד אמר פרוש: "אני מבקש לומר כאן במלוא הבהירות, שאין קשר בין אלעד והמועמדות של ישראל פרוש לעמדת 'כח' בבית שמש, על אף שזה לא היה מופרך שיש ערבות הדדית בין הציבור של הכלל חסידי בערים השונות".