היועץ המשפטי אומר בשיחות סגורות כי לא יהיה קל להגן על המשך כהונתו של ראש הממשלה במקרה של כתב אישום. משרד המשפטים: "מכחישים לחלוטין". • דיווח: נבדק חשד שנתניהו ורעייתו ניסו לקדם הקמת ערוץ טלוויזיה ימני בניהול ניר חפץ

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, התייחס בשיחות סגורות לאפשרות שיוגש כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואמר כי במקרה שכזה, יהיה עליו להתפטר, כך על פי דיווח בערוץ 10

חקירותיו הרבות בפרשות בהן מעורב ראש הממשלה בנימין נתניהו, עוררו ספקולציות רבות במערכת הפוליטית על האפשרות שהוא יצטרך להתפטר במקרה של כתב אישום, או שמא עליו לחכות רק לגזר דין חלוט של בית המשפט. אבל הערב (רביעי) הובאו בערוץ 10 לראשונה, דברים מעניינים ביותר שאומרים בסביבתו של היועמ"ש אביחי מנדלבליט בנושא.

מנדלבליט, האיש שיכריע את גורלו הפוליטי של נתניהו, נשמע אומר בשיחות סגורות כי אם יוגש כתב אישום, נתניהו יהיה חייב להתפטר. עוד אמר כי אפשר לפרש את האמירה המשפטית לפיה רה"מ יהיה חייב להתפטר רק במתן גזר דין חלוט בדרכים נוספות ולא יהיה קל להגן על המשך כהונתו. עם זאת לא ברור האם היועמ"ש יחליט שלא להגן על החלטה של נתניהו לא לפרוש בבג"ץ, אך לאמירה שכזו יש משמעות.

משרד המשפטים מסר בתגובה: הרינו להבהיר כי הידיעה מוכחשת לחלוטין. היועץ המשפטי לממשלה לא גיבש כל עמדה בסוגיה משפטית תיאורטית זו, וממילא לא הביע כל עמדה כזו בשום פורום. כאמור כל פרסום הטוען אחרת מוכחש לחלוטין".

דיווח: חשד כי רה"מ פעל למען הערוץ של חפץ

המשטרה בודקת חשד לפיו ראש הממשלה ורעייתו ניסו לקדם, בעזרת ניר חפץ, הקמתו של ערוץ טלוויזיה מסחרי חדש באמצעות המיליארדרים ג'יימס פאקר וארנון מילצ'ן – כך פורסם הערב בערוץ השני. על פי החשד, נעשו מספר פגישות בין אנשי העסקים ונתניהו על מנת לקדם את הנושא.

על פי החשד, נתניהו ורעייתו פנו לבעליה של רשת הטלוויזיה האמריקנית "פוקס" רופרט מרדוק וגם לחבריהם פאקר ומילצ'ן – שמעורבים בתיק 1000 – על מנת שישקיעו בהקמת הערוץ. על פי ההערכות, כל אחד מהשותפים היה אמור להשקיע סכום של כ-25 מיליון דולרים.

לפי המידע שהתקבל במשטרה, מרדוק התלבט בנושא בעוד מילצ'ן – שכבר הפסיד עשרות מיליונים בערוץ 10 – התנגד. מנגד, ג'יימס פאקר האוסטרלי ככל הנראה הסכים לתכנית.

העובדה שחפץ ביקש לקדם הקמתו של ערוץ טלוויזיה חדש פורסם בעבר ב"דה מארקר". עם זאת, החידוש כעת הוא שראש הממשלה נתניהו ורעייתו לקחו חלק פעיל והיו "הרוח החיה" מאחורי הניסיון הזה.

תגובת ראש הממשלה להסכמי עד המדינה שנחתמו עם מקורביו

//www.jdn.co.il/video/964933
//www.jdn.co.il/breakingnews/964951