יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג שוחח עם בכירים בממשלה, בנסיון להקים ממשלה חלופית בראשותו. הרצוג אישר את הפרסום ואמר "יש לנו בסיס טוב למהלך", לדבריו "השותפים לא מוכנים למות עם נתניהו".

יושב ראש האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג (המחנה הציוני) פתח היום (רביעי) במגעים עם בכירים בקואליציה במטרה להקים ממשלה חלופית במקום ללכת לבחירות חדשות בגלל משבר הגיוס. על פי דיווח ב'מעריב' הרצוג מאשר את הדברים, ואף אומר כי הוא מעריך שיש היתכנות למהלך, וזאת משום שהשותפות הקואליציוניות לא מעוניינות להקריב את עצמן למענו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

הרצוג מעריך כי אף אחת מהשותפות בקואליציה של נתניהו "לא מוכנה למות עם נתניהו", וכי הדבר מהווה לדעתו בסיס מספיק טוב לבנות תשית להחלפתו של נתניהו בכנסת הנוכחית, במה שהוא כינה כ"ממשלת איחוי לאומי", ובכך להימנע מבחירות. הרצוג, שנמצא בימים אלה בוושינגטון, הוסיף כי להערכתו גם באופוזיציה אין התלהבות להליכה לבחירות.

כזכור, בשבועיים האחרונים, ניצבת הממשלה בפני משבר וזאת בשל התעקשותם של השרים ליברמן וכחלון לתמוך בחוק הגיוס המתוקן אותו דורשים החרדים לאשר לפני תקציב המדינה.

נתניהו עצמו טען מוקדם יותר כי אין ברצונו ללכת לבחירות, וכי הוא מצפה מהמפלגות החברות בקואליציה "לרדת מהעצים עליהם טיפסו", אך גורמים אחרים במערכת הפוליטית מאמינים כי בשלב זה לנתניהו יש אינטרס דווקא לפרק את הממשלה בשל עניין אידאולוגי, ובכך להימנע מהליכה לבחירות על רקע כתב אישום אפשרי באחת או יותר מהפרשיות עליהן הוא נחקר בימים אלה.

ח"כ מנחם אליעזר מוזס העריך היום כי רק במוצאי שבת נדע עם הולכים לבחירות וזה תלוי במצב החקירות של נתניהו "רה"מ יתייעץ עם עורכי דינו במוצ"ש ואז יחליט אם ללכת לבחירות".