במסגרת ראשי הפרקים שהעביר חפץ לחוקריו צוינו שמות של ארבעה בכירים בליכוד, בהם שני שרים מכהנים, שההתנהלות מולם בפרויקטים במשרדי הבריאות והגנת הסביבה מעלה חשד לפלילים כך נחשף הבוקר ב'ידיעות אחרונות'

בכירים בליכוד יסתבכו בעקבות נתניהו? העיתון 'ידיעות אחרונות' מדווח הבוקר כי במסגרת ראשי הפרקים שהעביר חפץ לחוקריו צוינו שמות של ארבעה בכירים בליכוד, בהם שני שרים מכהנים, שההתנהלות מולם בפרויקטים במשרדי הבריאות והגנת הסביבה מעלה חשד לפלילים.

השר להגנת הסביבה, זאב אלקין, התראיין הבוקר לגל"צ והגיב לרמיזות כאילו מדובר בו. "אין לי מושג על מה מדובר. בכל התקופה שאני מכהן השר להגנת הסביבה, לא היה לי שום מגע עם ניר חפץ על שום נושא. בכל תפקיד ציבורי אני פועל מתפיסה של טובת הציבור".

האם הסכם עד המדינה עם ניר חפץ מלמד על חולשת הראיות נגד נתניהו?


כזכור, לפני יומים אמר ל'כאן חדשות' מקורב לניר חפץ כי הוא אגר ראיות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה במשך שנים. לדבריו, הוא הכין את עצמו ל"יום הדין".

הגורם סיפר כי חפץ שמר את המידע מחוץ לביתו, על מנת שהמשטרה לא תשים עליו את ידיה והוא יוכל להשתמש בו כקלף מיקוח. "כבר שנים חפץ מתכונן לאפשרות הזאת והוא כבר בנה 'תיק מסודר' על בני הזוג נתניהו. בשלב מסוים בקשר איתם הוא הבין שחלק מהבקשות שהופנו אליו עלולות לסבך אותו, ומאז הוא מתכונן ליום הדין. הוא החביא ראיות מחוץ לביתו למקרה שהמשטרה תגיע לשם, כדי שלא תאתר אותן", אמר המקורב.

הוא הוסיף כי חפץ ונתניהו לא היו חברים, כי אם פעלו למען אינטרסים הדדים. "מעולם לא היה ביניהם חיבור אידיאולוגי, אלא מקצועי בלבד".

על פי הדיווח ב'כאן חדשות' המשטרה לא מתכוונת לחקור את דברי חפץ על מעורבות לכאורה של שרה ויאיר נתניהו בקבלת החלטות בנושאים ביטחוניים. לדברי גורמים הבקיאים בחקירה, בשלב זה דבריו של חפץ אינם מעלים חשד לפלילים והם גם לא היו הסיבה לחתימת הסכם עד המדינה איתו. עדותו של חפץ צפויה להתמקד בתיקים 1000, 2000 ו-4000, והיא תתבסס בין היתר על המסרונים וההקלטות שהעביר לחוקרים. המשטרה אף הבהירה היום כי חלק נכבד מפרטי מידע שלפי פרסומים בתקשורת נמסרו על ידי חפץ, טרם נמסר לחוקרים.