משבר הגיוס • ב'אגודת ישראל' מסתייגים מנוסח החוק החדש

בצל המגעים לפתרון המשבר הפוליטי על חוק הגיוס החדש, מבהירים נציגי 'אגודת ישראל' כי הנוסח המשפטי של החוק אינו מקובל עליהם • במערכת הפוליטית מעריכים כי גם אם יושגו הבנות בנושא הזה, גורל הממשלה יוכרע ע"י ליברמן בשבוע הבא

המשבר הקואליציוני רחוק מסיום: לצד המגעים האינטנסיביים לפתרון חילוקי הדעות בשאלת עיתוי ההצבעה על החוק החדש, מתברר הבוקר כי גם נוסח החוק החדש שגובש באישור היועמ"ש לא מקובל על כל הצדדים, כאשר בגיזרת המפלגות החרדיות מי שמובילים את ההתנגדות אלו נציגי 'אגודת ישראל' שהבהירו כי הנוסח החדש אינו מקובל עליהם.

בעיתונים 'המודיע' ו'המבשר' פורסמו הבוקר ידיעות בהן הובעה הסתייגות מנוסח החוק. "סגן שר הבריאות ח"כ הרב יעקב ליצמן: לצערנו לא הוגשה הצעה חדשה שיש בה כדי להסדיר מעמד בני הישיבות" – כך ב'המודיע'. ואילו ב'המבשר' נכתב: "חששות מעורבים סביב הניסיון להציג מתווה להסדרת מעמד בני הישיבות המנוגד להכוונת מועצת גדולי התורה".

בכל מקרה הנוסח החדש יובא לעיון מועצת גדולי התורה, כשההערכה היא שבימים הקרובים יוכנסו בו שינויים ותיקונים, מה שיאפשר את אישורו.

אלא שכאן עלולה לצוץ בעיה חדשה: קיים תרחיש שבו 'ישראל ביתנו' תחליט לפרוש מהממשלה על רקע אישור החוק הזה. במצב דברים שכזה צפוי נתניהו להכריז על בחירות חדשות. השר זאב אלקין אמר הבוקר לגל"צ: "אם השותפות הקואליציוניות לא יתחייבו לשלמות הממשלה עד סוף 2019 – נלך לבחירות כבר עכשיו. עדיף לנו שהקואליציה זו תמשיך לתפקד בשנה וחצי הקרובות, יחד עם זה אם לא ימצא פיתרון לליכוד אין חשש ללכת לבחירות.

יחד עם זאת מבהיר אלקין כי "עד שנתניהו לא יחזור מארצות הברית וראשי הסיעות לא יפגשו איתו לדעתי לא יהיה פיתרון למשבר".

מוזס: במוצ"ש, אחרי שיחות נתניהו עם עורכי דינו, נדע אם הולכים לבחירות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן