צילום: פלאש 90

חשש של בכירים בליכוד מעדותו של ניר חפץ

למרות שהמשטרה מסרה כי אין שום חקירה פלילית שמתנהלת נגד אף בכיר בליכוד בשלב הזה, יועצו לשעבר של רה"מ ניהל קשרים ענפים עם אישים פוליטיים במפלגה ויודע עליהם רבות. הערכה: עדותו לא תוביל לפתיחת תיקים נוספים

למרות שהמשטרה הכחישה היום (חמישי) בהודעה מטעמה את הפרסום ב'ידיעות אחרונות' על כך שעד המדינה ויועצו לשעבר של ראש הממשלה, ניר חפץ, מסר בעדותו פרטים על בכירים במפלגת הליכוד, עדיין ישנו חשש בקרב אישים פוליטיים מכך שחפץ מחזיק מידע שיכול לסבך או להביך כמה מהם.

בתקופתו כיועץ רה"מ, חפץ שלח זרועות והיה מעין תמנון בלשכות של הרבה שרים, זאת מתוקף הקרבה שלו לנתניהו. היו לא מעט אישים פוליטיים שרצו את קרבתו של חפץ על מנת להתקרב לרה"מ והוא עצמו לא אחת ערבב בין העסקים הפרטיים שלו לבין המעמד הפוליטי שלו הוא זכה.

חרף הבקשות החוזרות ונשנות לבוא ולהגן על ראש הממשלה בתקשורת, ישנה שתיקה בקרב רוב שרי הליכוד והח"כים הבולטים של המפלגה שלא מתראיינים, מלבד אקוניס וגמליאל שהתראיינו הבוקר. גם הם קראו הבוקר את הפרסום ב"ידיעות אחרונות" על עדותו של ניר חפץ, ולמרות הכחשת המשטרה – חרושת השמועות הייתה בעיצומה לאורך כל היום בין השרים והח"כים בנושא מה בדיוק מספר עד המדינה בעדותו.

למרות שחלק מהשרים התבקשו לדבר על סוגיית עדי המדינה המרובים שיש בתיק הזה, ולומר דברים ברוח הסרטון שהוציא אתמול ראש הממשלה, כולם כאחד סרבו והסיבה היא לא נתניהו – אלא ניר חפץ. גורם בכיר בליכוד אמר לחדשות 2 "אף אחד לא יודע מה הביא או מתכוון להביא ניר חפץ לחוקרים, גם הדברים הלא פליליים יכולים להיות מביכים ולא נעימים".

"ניר חפץ נגע בכולם, זה לא סוד", הוסיף הגורם. "צריך להבין שהוא התנהל מול כולם לא רק פנים אל פנים אלא במסרונים ובשיחות טלפון, ביקש בקשות, העביר דרישות, אף אחד לא רוצה להגיד משהו שעלול לחזור אליו כבומרנג. עדיף לשתוק".

למרות הפרסומים של היממה אחרונה, גורם בכיר המעורב בחקירה טוען כי העדות של חפץ אינה עוסקת לפחות בשלב הזה בנושאים אחרים וחדשים, וכי חפץ מתמקד בתיקים שכבר נחקרים – 1000, 2000 ו-4000 ולכן, מעריך הגורם, העדות הזאת לא תוביל לפתיחת תיקים נוספים.

עדותו של חפץ תימשך לפחות עוד כמה שבועות ולכן מסתמן שהחקירה הבאה של רה"מ נתניהו רעייתו שרה תידחה עד לאחר סיום העדות הזאת. בינתיים, מי שסיים למסור את עדותו, הוא עד המדינה הראשון בתיק הזה – שלמה פילבר. באמצע השבוע הסתיים מעצר הבית שבו היה נתון וכעת הוא נקרא מעת לעת למשרדי להב 433 בין השאר לעימותים עם חשודים אחרים.

ב'מעריב' פורסם הערב כי עדותו של חפץ כרגע נגעה רק לתיק 4000 ולא לתיקים האחרים בעניינו של נתניהן "עדותו של עד המדינה ניר חפץ מספקת ראיות משמעותיות בפרשת בזק (תיק 4,000), ולגבי מעורבותו של ראש הממשלה בה בפרט", אמר גורם במערכת האכיפה, המעורה בפרטי החקירה, ל'מעריב', והוסיף: "נכון לעת עתה, המשטרה והרשות לניירות ערך (ני"ע) מתכוונים להשתמש בחומרים של עד המדינה במסגרת פרשה 4,000 בלבד, ולא בפרשות שהחקירה לגביהן הסתיימה (1,000 ו-2,000). זאת, במטרה לא להתפזר בחקירה ולהתמקד בתיק המשמעותי כל כך, שנחקר עתה, הוא תיק בזק".

ראוי לציין כי אין בדברים האלה כדי לסתור את הטענה של גורמים נוספים, לפיה בחומרים שהעביר חפץ יש גם ראיות לגבי עבירות נוספות, לכאורה, כנגד ראש הממשלה ורעייתו. אלו, אם יוחלט, ייחקרו בפרשה אחרת.

לדבריו, "לגבי אותם חומרים יצטרך היועמ"ש לקבל החלטות, ואם להרחיב את היריעה, בעוד שבפרשה נוספת צריך לזכור שכל פרשה מהווה שק אגרוף נגד גורמי האכיפה, מצדו של רה"מ והמקורבים. לכן, בשיחות הסגורות הסברה היא שעדיף להתמקד בחומרים המשמעותיים יותר".

ראש הממשלה נתניהו אמר היום לעיתונאים בוושינגטון כי "אנחנו מותקפים כל הזמן – כל שעה, כל דקה. מותר גם לראש הממשלה לעמוד על הצדק, ואני לא אשתוק, אומר את האמת".

"אומר גם את האמת שאולי לא נוחה לאנשים לשמוע, על האהדה מהציבור – לי, לרעייתי, למשפחתי – אהדה שאני לא זוכר כדוגמתה", המשיך. "אזרחי ישראל בהמוניהם, לא כולם אבל בהמוניהם, נותנים תמיכה לי ולרעייתי. הם רוצים צדק".

דיווח: ניר חפץ מעיד גם נגד בכירים בליכוד – בהם שני שרים מכהנים

במשטרה מכחישים: "חפץ לא מסר מידע על שרי ליכוד"

3 תגובות

אני מקוה שמרוב להיטות המשטרה לעדי מדינה הם לא יחתמו בטעות עם נתניהו עצמו הסכם עד מדינה ואז ילכו להם כל התוכניות כי הוא ישאר בחוץ…..
חחחחחח

ה'שטינקר' הפך למחלה מדבקת
אבל בסוף בסוף כשנופלים לשטינקר הרהורי תשובה
הוא מודה על האמת שהוא שיקר כדי לזכות בחנינת עצמו
וראה ערך הרב שלמה בנזרי עם השטינקר שהפליל אותו

יתכן שחפץ אכן העביר מידע. והמשטרה מכחישה. כדי למנוע נזק של פגיעה בחקירה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן