עם סיום ההילולא בציונו של בעל ה'נועם אלימלך' זיע"א בליז'נסק, פרצה במקום שריפה גדולה שגרמה לנזק רב. לאחר שעה ארוכה הצליחו כבאים להשתלט על הלהבות. בחסדי שמים לא היו נפגעים בנפש • בפנים: תיעוד כואב מהשטח

אש פרצה לפנות בוקר בציונו של בעל ה'נועם אלימלך' זיע"א בעיירה ליז'ענסק שבפולין וגרמה לנזק רב מאוד. כוחות כיבוי מקומיים שהוזעקו לציון נאבקו במשך שעה ארוכה בלהבות, זאת במקביל לפעולות למניעת התפשטות השריפה לאוהלים הסמוכים לציון.

לאחר שעה ארוכה הצליחו הכבאים להשיג שליטה על האש. בחסדי שמים לא היו נפגעים בנפש, אך כאמור, נזק רב נגרם למקום.

ל-JDN נודע, כי זמן קצר טרם פרוץ השריפה, עזב כ"ק האדמו"ר מרחמסטריווקא שליט"א את הציון לאחר שהשתטח עליו כשהוא מלווה בחסידיו, זאת לרגל יום ההילולא שחל אמש.

בין המתפללים הרבים שנכחו במקום שעה שפרצה השריפה, היה העסקן אושי פילטשיק, תושב העיר קרקוב, שעקב היכרותו עם השפה המקומית הזעיק את כוחות הכיבוי, ואלו הגיעו למקום כעבור זמן מה.

בשיחה ל-JDN מתאר העסקן את אשר אירע במקום בשעות הלילה. "בהתחלה בחדר הפנימי התחילו הנרות להתחבר ולהגיע לדליקה ולא ייחסו חשיבות כי זה היה בצד, אבל לאט לאט זה התפשט ובמהירות רבה נתפסו כל הנרות והקוויטלאך לאש גדולה והיתה סכנה גדולה גם לאוהלים שהוקמו מסביב. כשראיתי את המצב וראיתי שאף אחד מסביב לא יודע איך לטפל במצב, רצתי מיד וטיפלתי בזה וברוך השם כעבור כמה דקות מכבי האש הגיעו".

"המסקנה היא", הוסיף העסקן, "כי יש לבנות מתקן נרות שעומד בכללי האבטחה ולחבר צנרת מים עם כיבוי אוטומטי במצב של אש". בסיום דבריו הבטיח, כי יעשה מאמצים שהדבר יתבצע בהקדם.

מ'הכנסת אורחים ליז'ענסק' נמסר: "הלילה פרצה שריפה בציון בליז'ענסק. השריפה פרצה כתוצאה מנרות שהודלקו על גדר הציון שבתוך האוהל ונפלו על עשרות אלפי הקוויטלעך שהפכו למאכלת אש. כל המתקנים וספרי הקודש שהיו במקום נשרפו. מהנדסי העיר ליז'ענסק יגיעו בתחילת השבוע כדי לבדק את יסודות האוהל על מנת למנוע סכנת חיים ח"ו".

בוידאו: הלהבות בשטח הציון

בוידאו: כוחות הכיבוי נאבקים בלהבות