Share on whatsapp

שַׁאֲלִי שְׂרוּפָה בָּאֵשׁ: ציונו של רבי אלימלך מליז'ענסק זיע"א עלה בלהבות

עם סיום ההילולא בציונו של בעל ה'נועם אלימלך' זיע"א בליז'נסק, פרצה במקום שריפה גדולה שגרמה לנזק רב. לאחר שעה ארוכה הצליחו כבאים להשתלט על הלהבות. בחסדי שמים לא היו נפגעים בנפש • בפנים: תיעוד כואב מהשטח
 • " החופש הנורא ביותר בחיי " חני בעדות קשה

  תוכן מקודם

 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • הגאון הרב בעדני מבקש: "שלא יבושו בעת שמחתם"

  תוכן מקודם

אש פרצה לפנות בוקר בציונו של בעל ה'נועם אלימלך' זיע"א בעיירה ליז'ענסק שבפולין וגרמה לנזק רב מאוד. כוחות כיבוי מקומיים שהוזעקו לציון נאבקו במשך שעה ארוכה בלהבות, זאת במקביל לפעולות למניעת התפשטות השריפה לאוהלים הסמוכים לציון.

לאחר שעה ארוכה הצליחו הכבאים להשיג שליטה על האש. בחסדי שמים לא היו נפגעים בנפש, אך כאמור, נזק רב נגרם למקום.

ל-JDN נודע, כי זמן קצר טרם פרוץ השריפה, עזב כ"ק האדמו"ר מרחמסטריווקא שליט"א את הציון לאחר שהשתטח עליו כשהוא מלווה בחסידיו, זאת לרגל יום ההילולא שחל אמש.

בין המתפללים הרבים שנכחו במקום שעה שפרצה השריפה, היה העסקן אושי פילטשיק, תושב העיר קרקוב, שעקב היכרותו עם השפה המקומית הזעיק את כוחות הכיבוי, ואלו הגיעו למקום כעבור זמן מה.

בשיחה ל-JDN מתאר העסקן את אשר אירע במקום בשעות הלילה. "בהתחלה בחדר הפנימי התחילו הנרות להתחבר ולהגיע לדליקה ולא ייחסו חשיבות כי זה היה בצד, אבל לאט לאט זה התפשט ובמהירות רבה נתפסו כל הנרות והקוויטלאך לאש גדולה והיתה סכנה גדולה גם לאוהלים שהוקמו מסביב. כשראיתי את המצב וראיתי שאף אחד מסביב לא יודע איך לטפל במצב, רצתי מיד וטיפלתי בזה וברוך השם כעבור כמה דקות מכבי האש הגיעו".

"המסקנה היא", הוסיף העסקן, "כי יש לבנות מתקן נרות שעומד בכללי האבטחה ולחבר צנרת מים עם כיבוי אוטומטי במצב של אש". בסיום דבריו הבטיח, כי יעשה מאמצים שהדבר יתבצע בהקדם.

מ'הכנסת אורחים ליז'ענסק' נמסר: "הלילה פרצה שריפה בציון בליז'ענסק. השריפה פרצה כתוצאה מנרות שהודלקו על גדר הציון שבתוך האוהל ונפלו על עשרות אלפי הקוויטלעך שהפכו למאכלת אש. כל המתקנים וספרי הקודש שהיו במקום נשרפו. מהנדסי העיר ליז'ענסק יגיעו בתחילת השבוע כדי לבדק את יסודות האוהל על מנת למנוע סכנת חיים ח"ו".

בוידאו: הלהבות בשטח הציון

בוידאו: כוחות הכיבוי נאבקים בלהבות

כתבות קשורות

"אל תגידו לי זה לא יקרה": 7 טבעו למוות תוך 24 שעות - בהם ילדים חרדים
אם זה לא היה עצוב: צפו בנאום של יאיר לפיד נגד שרים בלי תיק
שלומי ברנשטיין מאחל לכם בסינגל חדש: א גוטע נאכט
הותר לפרסום: עובד במשרד החוץ נסע לאיראן ונחקר על ידי שב"כ
הנוסעים המבוהלים פתחו בצרחות אימים: מכונית עפה באוויר - מולם • צפו
השוטרים נדהמו: הערבים הסיעו 5 טלאים קשורים בתא מטען של רכב • צפו
התאונה בחזור ממירון: הרגע בו עלה האוטובוס על גדר ההפרדה • צפו
איש התקשורת שיתף את הנס שאירע לו: "בנותי היו הופכות ליתומות" • צפו
אברומי ברקו ותזמורתו מבצעים מחרוזת משירי ישי ריבו
"ההונאה היקרה בהיסטוריה": זה הסכום שהממשלה המנופחת עולה לאזרחים
ראש העיר בני ברק חשף את מצבו הרפואי והרגיע: "אני חש ב"ה בטוב"
בפעם השלישית בישראל: תצפית נדירה של קורמורן ימי • תיעוד

22 תגובות

 1. צריך להעלות את זה לראש הכותרות
  לפני הכלכלי
  רוח אפינו משיח ה' אשר אמרנו בצלו נחיה נלכד בשחיתותנו
  אוי אוי וי וי

 2. רחמנא ליצלן
  צריך להזהיר גדולים על הקטנים
  לפעמים אנשים לא מקפידים על הנהלים וזה גורם הכל
  בשנה שעברה הייתי בראדומסק באהל התפארת שלמה והיה שם אדם זקן שחבש קוטשמה וראיתי שהוא מדליק בערך מאה נרות, ממה שהיה מוכן ליא"צ, ע"י הועד של רדומסק, אבל הוא הדליק נר אחר נר
  ואח"כ עלה האהל בלהבות רח"ל.
  אנא התריעו על הדבר

 3. כאחד שהיה בליזענסק ביום ההילולא א. להודות להשם שזה קרה בשעה מאוחרת ולא כשהיה שם אנשים חלילה ב. מי שראה את המצב באהל הבין שזה לא רחוק מלהגיע…

 4. קצת מצחיק אותי כל ההתעסקות עם אושי פילטשיק שאינני יודע מה הוא ושבניסי ניסים רק הוא ידע איך להסתדר….. מי שמכיר את החברה שם בליזענסק שנמצאים שם עכשיו בהרכב מלא וקורא את הידיעה הזו, צוחק ומגחך. לגמרי

 5. בא ונקווה שמעז יצא מתוק.
  האוהל היה מהראשונים שנבנו בפולין ולא שופץ כלל מאז היבנותו.
  הרצפה הייתה מבטון פשוט ולא היה חימום או קירור באהל
  וזאת מלבד העוולה הגדולה שלא בנו את 5 הציונים הקדושים שהיו שם באהל (בניו הרה"ק רבי אליעזר ליפא מחמעלניק ובנו הרה"ק רבי אלעזר, נכדו רבי נפתלי ועוד קדושי עליון).
  הלוואי שעכשיו יתקנו את האהל מתחחילתו בכבוד הראוי לכבוד רבינו הק' וצאצאיו הק'.

 6. ארץ ישראל תובעת עלבונה.
  כיצד עוזבים את הארץ הקדושה לטובת ציונים בארצות העמים?!
  התפילה מתקבלת יותר בארץ שעיני ה' אלקיך בה.

 7. דווקא עכשיו חזרתי מליז'נסק, ואני לא בטוח שצריך לראות את זה ככה.
  אולי נגדיר את זה שהרבי ר' אלימלך זיע"א קיבל את תפילותינו והעלה אותם השמיימה, הלא אדרבה, כבר אמר אחד כאן מקודם – אולי עכשיו יבנו את המקום בכבוד הראוי לו ולצאצאיו זיע"א, ובפרט שלא היו ניזוקים בנפש, ב"ה?!

 8. עכשיו יתחילו הקושיות כגון מה, לא היה שם ציוד לכיבוי שריפה? ויתחילו לחפש אשמים. אבל כולנו צריכים לאמר, אבל אשמים אנחנו. ולא חסר על מה.

 9. גם אני הייתי השנה בהילולת הצדיק נועם אלימלך. הייתי לפני 3 בציון והתפללנו על ביתי שתפרד. השנה באתי להודות על הולדת נכדי נועם מאיר הי"ו. הציון היה עמוס במתפללות. התפללתי במבנה שהוקם סמוך לציון. אני מזועזעת וכואב לי הלב מאד לראות מה קרה לציון ולספרי הקודש. השם ישמור . טוב שלא היו נפגעים בנפש. מקוה שהציון ישופץ במהרה עם אמצעי בטיחות לשמירה על הציון הקדוש.

 10. נכון . התכוונתי שתפקד בפרי בטן. ברוך השם נפקדה וילדה את נועם מאיר. נועם ע"ש הצדיק נועם אלימלך ומאיר ע"ש החפץ חיים. נולד ביום ההילולה של החפץ חיים , ישראל מאיר

 11. אתה אולי יודע גם איפה בדיוק המקום שהתפילה מתקבלת בו? אולי גם את הזמן המדוייק? תפתח תפתח קצת ספרי חסידות שכותביהם מן הסתם היו קדושים ממך ואף הפליגו בקדושתה של הארץ וכתבו דברים נשגבים על השטתחות בקברי צדיקים גם בחול חמוד שלי ובטח בקבר הרה"ק הרבה רב אלימלך זכותו יגן עלינו ואם כבר אתה יודע למה באים עונשים כאלה אולי תגיד לנו מתי בא המשיח בבקשהההה

 12. לשרית מה הקשר נועם השם שלו לא היה נועם. רק השם של הספר זה נועם ולידעתך לא הרבי אלימלך כתב את הספר רק בנו רבי אלעזר כתב את הספר מתורות שהרבי אלימלך אמר לכן נראה לי שהשם נועם בכלל לא קשור הייתם צריכים לתת את השם אלימלך

 13. למתיימר להיקרא "יהודי מאמין במתנת ה'"
  הכל טוב ויפה, גם אני אוהב ומחבב את ארץ ישראל – אשר עיני ה' אלקים בה בלי הפסק.
  אל בכשמדובר מכבודו של רבן של ישראל הרבי ר' אלימלך זי"ע, היזהר בלשונך ובגחלתו, ה' ישמור על דיבוריך שלא יזיקוך!

 14. השאלה שצריכים לשאול זה למה מעל עשרים שנה לא קרה כזה דבר ובדיוק השנה זה קרה?
  אלא שראשי ההכנסת אורחים צריכים לעשות חשבון נפש אם הם לא פגעו באף יהודי בשנה האחרונה.
  [למי שלא הבין אני מתכוון לזה שמפטרים את א. ה. שהיה מסור למקום וד"ל]

 15. הנרות בחנם, ומשחקים באש, אם יהיה מחיר של דולר לכל נר (שיחסית לכל העלויות של הנסיעה, דולר לא מורגש בכלל), אז ידליקו פחות נרות ויהיה פחות סכנות, וגם כשזה יעלה כסף ידליקו את זה ברצינות ולא סתם ככיף…..

 16. עיין באור החיים הקדוש פרשת ואתחנן על הפסוק " ובקשתם משם את ה' אלוקיך ומצאת כי תדרשנו בכל לבבך ובכל נפשך", שכותב שכדי שהתפילה בחו"ל תתקבל היא צריכה להיות 'בכל לבבך ובכל נפשך', וזה רק ליחידי סגולה.

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן