קרע בימין: בליכוד שיגרו תגובה חריפה במיוחד לאיום של בנט לפיו אם נתניהו יגרור את המדינה לבחירות בגלל חוק הגיוס - הוא ישקול להתמודד מולו • בנט בתגובה: "נתניהו, אם תפיל ממשלת ימין ותוביל לבחירות מיותרות - תאבד אותנו"

ההתנהלות הבעייתית של נתניהו סביב משבר הגיוס מעוררת זעם רב במיוחד אצל יו"ר 'הבית היהודי' ושר החינוך, נפתלי בנט. "עד עכשיו אמרתי שלא ארוץ לראשות הממשלה מול נתניהו, אבל אם יתברר שמשחק במדינה ומקדים בחירות לצורך אישי – אשקול זאת מחדש", הצהיר הבוקר בנט בראיון לגל"צ.

ואילו שרת המשפטים אמרה: "גם אם יוחלט על בחירות נעשה הכל כדי למנוע אותן, או לכל הפחות לדחות אותן ככל הניתן".

בליכוד לא נשארו חייבים ושיגרו את התגובה הבאה: "בזמן שראש הממשלה נתניהו עסוק בפתרון המשבר וייצוב ממשלת הימין, בנט עסוק בקמפיין בחירות אישי.

אם בנט היה באמת דואג לממשלת הימין, הוא היה מתחייב להישאר בממשלה עד סוף הקדנציה בנובמבר 2019. אלא שהדבר האחרון שמעניין את בנט זה לייצב את הממשלה הלאומית בראשות נתניהו. כפי שדבריו הבוקר חושפים, בנט חותר להפיל את רה״מ נתניהו ולדאוג לעצמו לסידור עבודה".

בתגובה לדברים פרסם בנט את ההודעה הבא: "אדוני ראש הממשלה נתניהו: כל עוד תפעל לטובת מדינת ישראל, אנחנו נמשיך להיות מאחוריך. אם תפיל ממשלת ימין ותוביל לבחירות מיותרות למטרות פרסונליות, תאבד אותנו".

פסימיות במפלגות החרדיות: "נתניהו רוצה בחירות, הוא מוסיף תנאים חדשים"