חוק הגיוס אושר בועדת השרים לחקיקה; דריכות לקראת הצהרת ליברמן

אחרי מתווה הפשרה שאושר אתמול ע"י מועצת גדולי התורה, אישרה הבוקר ועדת השרים לחקיקה את חוק הגיוס החדש, כאשר בהמשך הוא יובא להצבעה טרומית • דריכות במערכת הפוליטית לקראת הצהרת ליברמן בישיבת הסיעה בהמשך היום

 • הדרך שלך לפרנסה ברווח - בהתחייבות

  תוכן מקודם

 • מרן שה"ת שולח אליך את שטר הפרנסה

  תוכן מקודם

 • אל תתנו חמצן לקורונה!

  תוכן מקודם

 • עיסקה עם גדולי הדור! הזדמנות של פעם בשנה

  תוכן מקודם

בבוקר שאחרי האישור של מועצת גדולי התורה למתווה הפשרה בנושא חוק הגיוס שבמרכזו חקיקת החוק של ח"כ יואב בן צור בקריאה טרומית, נערכת הנהלת הקואליציה לקדם את הליכי החקיקה בהקדם, כאשר החוק עצמו כבר אושר בועדת השרים לחקיקה.

השרב סופה לנדבר מ'ישראל ביתנו' התנגדה, כצפוי, לחוק אך הוא אושר תודות לרוב שהושג. בהמשך יובא החוק להצבעה טרומית.

החרדים, כאמור, צפויים לתמוך בחוק, בעוד 'ישראל ביתנו' צפויה להתנגד. יודגש כי ההתנגדות של 'ישראל ביתנו' נלקחה בחשבון, אך השאלה שעדיין מרחפת בחלל האוויר היא מה יעשה ליברמן: יסתפק בהתנגדות לחוק או שמא אף יפרוש על הרקע הזה.

"המפלגה שלנו תתנגד לחוק הגיוס משום שלא עושים פשרות על חשבון ביטחון ישראל על פי צרכיו של רב כזה או אחר", אמר הבוקר ח"כ עודד פורר, אך סרב לענות לשאלה על הצעדים הפוליטיים שליברמן ינקוט.

בשעות הצהרים צפוי יו"ר 'ישראל ביתנו', השר אביגדור ליברמן, לשאת דברים בפתח ישיבת הסיעה וההערכה היא שהוא יספק תשובה לשאלה המסקרנת.

סוף המשבר? מועצת גדולי התורה של אגו"י אישרה את מתווה הפשרה החדש


כזכור, חברי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל אישרו אמש את מתווה הפשרה שגובש ביממה האחרונה. על פי ההחלטה חברי הכנסת יתמכו בהצעת החוק שהגיש חבר הכנסת יואב בן צור מש"ס במקום הצעת החוק אותו הגישו החרדים לפני שבועיים.

במכתב ששיגר מזכיר המועצת לחברי הכנסת נכתב "הנני להודיעכם שהואיל ונציגי הממשלה הסכימו לקבל את נוסח חוק הגיוס כפי שהציעו הנציגים החרדיים ושחוק זה יאושר בועדת השרים מחר וביום רביעי בקריאה טרומית בכנסת, ואי"ה במושב הקיץ יעלו את החוק לשלש קריאות בהסכמת הממשלה, החליטו רבותינו שבאופן זה יצביעו חברי הכנסת על התקציב".

2 תגובות

בא נראה את תגובתו של הפרימשלאנר

לא יהיה כלום כי לא היה כלום, כל המשבר לרענן קצת בעונת המלפפונים

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו