ועדת הכספים בראשות ח"כ משה גפני אישרה לקריאה שניה ושלישית את תקציב המדינה וחוק הסדרים ל-2019. מנכ"ל האוצר: "כלכלת ישראל חזקה, יציבה וצומחת". אם לא יהיו הפתעות, התקציב יאושר במליאה ביום חמישי

על רקע המשבר הקואליציוני, אישרה הערב (שני) ועדת הכספים של הכנסת את תקציב המדינה לשנת 2019 לקריאה שניה ושלישית, ובכלל זה התוכנית הכלכלית (חוק ההסדרים) לאותה שנה. התקציב יעמוד בשנה הבאה על 397.4 מיליארד שקל, והגירעון יעמוד על 2.9% מהתוצר.

כעת לאחר שוועדת הכספים השלימה את עבודתה, צפוי התקציב לעבור למליאת הכנסת שתתכנס מחר לתחילת דיוני התקציב. הדיונים שיימשכו עד ליום רביעי אחר הצהריים, אז מתוכננת להתחיל ההצבעה על סעיפי התקציב וחוק ההסדרים לשנת 2019. אלא שלפי שעה לא ברור האם הדבר יצא אל הפועל.

בין הרפורמות הנכללות בתקציב: תוכנית נטו משפחה; תוכנית הסיעוד הלאומית; מעבר מבנק לבנק בלחיצת כפתור; צמצום השימוש במזומן; הרפורמה לקיצור חופשות; הגברת התחרות בשוק הטלוויזיה ועידוד השתלבות בשוק העבודה באמצעות מענק עבודה

מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד בירך: "כלכלת ישראל חזקה, יציבה וצומחת. תקציב 2019 דואג לשמור על המגמות הכלכליות החיוביות ארוכות הטווח בכל פרמטר, ומאידך כולל מגוון רפורמות שמטרתם להמשיך את המגמה לצמצום הפערים החברתיים בישראל".