הליכוד בראשות בנימין נתניהו ממשיך להוביל ומגדיל את הפער מ'יש עתיד'. ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן, שטיפס על העץ בעניין חוק הגיוס, מתרסקת לגבול אחוז החסימה • וגם: האם מפלגתה של אורלי לוי תהיה הפתעת הבחירות? כל הפרטים

ריח בחירות באוויר: הערב מתפרסמים סקרים בשני ערוצי החדשות המנסים לחזות מה תהיה התוצעה אם נלך לבחירות כעת, ואלי יעניקו כיווני מחשבה נוספים לחלק מראשי המפלגות שעולים או יורדים בסקרים שפורסמו הערב.

בסקר 'חדשות 2' שמפורסם הערב עולה כי הליכוד זוכה ל-30 מנדטים (עליה של 4 מנדטים לעומת הסקר הקודם שפורסם ב'חדשות 2') יש עתיד בראשות יאיר לפיד בירידה יחסית לסקרים הקודמים ומקבל לפי הסקר 21 מנדטים.

פרט מרכזי נוסף בסקר: ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן שיזמה את המשבר הקואליציוני האחרון רק נחלשת ומדשדשת על גבול אחוז החסימה עם 4 מנדטים בלבד. המפלגה החדשה בראשות ח"כ אורלי לוי אבקסיס שפרשה מישראל ביתנו עוקפת את ליברמן וזוכה ל-5 מנדטים.

על פי הסקר שבוצע על ידי מנו גבע ומינה צמח מחברת "מדגם" בקרב 558 נשאלים מכל חלקי החברה הישראלית, המחנה הציוני בראשותו של אבי גבאי נחלשת פעם נוספת וזוכה ל-13 מנדטים בלבד. מפלגת הבית היהודי, בראשות בנט זוכה ל-12 מנדטים.

מפלגתו של כחלון ממשיכה במגמת הירידה במפת המנדטים ועל פי הסקר זוכה ל-6 מנדטים. מרצ 6 מנדטים, והרשימה הערבית המשותפת 12 מנדטים.

בקרב המפלגות החרדיות – יהדות התורה זוכה ל7 מנדטים ושס 4 מנדטים בלבד על פי הסקר.

עוד על פי סקר 'חדשות 2' מפלגה עתידית בראשותו של הרמטכ"ל לשעבר בוגי יעלון, לא עוברת את אחוז החסימה.

בסקר 'חדשות 10' התוצאות מעט שונות, הליכוד – 29 מנדטים, יש עתיד 24, הרשימה המשותפת 13, המחנה הציוני 11, הבית היהודי 11, מרצ, 9, כולנו 6, ישראל ביתנו 6, יהדות התורה 6, ש"ס 5 מנדטים.

בסקר חדשות 2' נשאלו גם הנסקרים, מי מתאים להיות ראש הממשלה, נתניהו עדיין נהנה מתמיכה גורפת בקרב הציבור כש-36% חושבים שהוא המתאים ביותר להיות בתפקיד. רק 12% ענו שלפיד הוא המתאים ביותר, ואילו רק 8% ענו שאבי גבאי הוא האיש המתאים. נפתלי בנט זכה ל-6% תמיכה בלבד. 25% ענו שאף אחד מהמועמדים לא מתאים לתפקיד.

על פי הסקר 54% מהציבור מתנגדים להקדמת הבחירות. 30% מהציבור תומכים בבחירות. 16% סירבו לענות על השאלה או טענו שהם אינם יודעים.