ביום רביעי יעלה להצבעה חוק לפיזור הכנסת שהגישה האופוזיציה

יו"ר הכנסת אישר לסיעות האופוזיציה להעלות להצבעה חוק לפיזור הכנסת תוך 90 יום, ההצבעה תתקיים ביום רביעי באם הקואליציה תעלה להצבעה את חוק הגיוס. נתניהו אמר היום במליאת הכנסת כי האופוזיציה מפחדת מבחירות

ברקע המשבר החריף בקואליציה והאיום הממשי לפזר את הכנסת וללכת לבחירות, דורשים נציגי האופוזיציה בכנסת להעלות את החוק לפיזור הכנסת כבר ביום רביעי הקרוב.

במכתב ששלחו הערב (יום ב') ח"כ עפר שלח (יש עתיד) ותמר זנדברג (מרצ) ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, נכתב כי אם היו"ר יאשר לקואליציה להביא ביום רביעי הקרוב להצבעה הצעות חוק פרטיות, דוגמת חוק הגיוס, תקנון הכנסת מחייב לאפשר להם להעלות להצבעה הצעת חוק פרטית. עד כה לא ניתן היה להעלות להצבעה השבוע הצעות לפיזור הכנסת, כיוון שסדר היום כלל רק הצעות חוק ממשלתיות.

בפנייה ליו״ר הכנסת כתבו חברי הכנסת שלח וזנדברג: "בעקבות נאומו של ראש הממשלה והטענות חסרות השחר כנגד האופוזיציה בנוגע לאי הנחת חוק לפיזור הכנסת במועד הנוכחי, וכן הודעתך בנשיאות הכנסת, שביום רביעי תעלה הצעת חוק פרטית לקריאה טרומית של ח"כ יואב בן צור, בשם סיעת יש עתיד וסיעת מרצ, אנו דורשים להעלות ביום רביעי הקרוב את הצעות החוק הסיעתיות 'התפזרות הכנסת ה-20, התשע"ו – 2016', שהוגשו לכנסת על ידי סיעותינו". בבוקר הגישה המחנה הציוני הצעה לפיזור הכנסת.

למעשה, אם בקואליציה יחליטו להעלות להצבעה את הצעת החוק הפרטית, חרף הקשיים, יתבקש אדלשטיין לאשר את ההצעה לפיזור הכנסת מצד האופוזיציה.

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אישר הערב את דרישת הסיעות יש עתיד ומרצ להעלות ברביעי הקרוב להצבעה חוק לפיזור הכנסת. אדלשטיין התנה את ההצבעה על החוק בכך שגם חוק הגיוס יעלה להצבעה.

גם במחנה הציוני התעוררו הודיעו כי יגישו מחר הצעת חוק לפיזור הכנסת. בהודעה מטעם המפלגה נמסר "סיעת המחנה הציוני תגיש מחר הצעת חוק לפיזור הכנסת של יו״ר האופוזיציה יצחק הרצוג וח״כ מיקי רוזנטל".

יו״ר סיעת המחנה הציוני ח"כ יואל חסון אמר ״האופוזיציה בהנהגת המחנה הציוני רוצה בחירות, מגיע למדינת ישראל ראש ממשלה שנקי מחקירות ששם את האזרחים במקום הראשון ולא את הכיסא שלו.״

במהלך נאומו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, במליאת הכנסת, עקץ נתניהו את האופזיציה על כך שהיא איננה רוצה בחירות. "לא ראיתי דבר כזה – אופוזיציה שמפחדת מבחירות", אמר ראש הממשלה. "אופוזיציה שרוצה שהממשלה תמשיך לכהן".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *