צילום: צילום: פלאש 90

המשבר בקואליציה • ליברמן ונתניהו לא נפגשו; "היממה הקרובה – מכרעת"

הפגישה שהוגדרה "ניסיון אחרון להגיע להבנות שימנעו את פירוק הממשלה" נדחתה להיום מטעמי לו"ז • אחה"צ: הצבעה על חוק הגיוס שאושר בועדת השרים. השרה לנדבר צפויה להתנגד, מה שיוביל לפיטוריה וממילא לפרישת מפלגתה מהממשלה
 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

ניסיון של הרגע האחרון להצלת הממשלה: שר הביטחון וראש הממשלה היו אמורים להיפגש בשעות הקטנות של הלילה בניסיון להגיע להבנות שימנעו את פירוק הממשלה. הפגישה נדחתה מטעמי לו"ז והיא צפויה להתקיים היום לפני ישיבת הממשלה. כל הצדדים המעורבים טוענים שהסיכויים להגיע להבנות לא גבוהים אך הניסיונות, כאמור, נמשכים כל העת.

בכל מקרה השעות הקרובות צפויות דרמטיות ומכריעות, כאשר חוק הגיוס יובא לאישור מליאת הכנסת בקריאה טרומית במקום ביום רביעי. מיד לאחר מכן יתחיל הדיון על תקציב המדינה, שיימשך ברציפות עד ליום רביעי בלילה.

עוד קודם לכן, בשעה 14:00 הממשלה תתכנס כדי לדון בערער של שרת הקליטה סופה לנדבר (ישראל ביתנו), שצפוי להידחות, בנושא חוק הגיוס. ב-16:00, ככל הנראה, החוק יעלה להצבעה במליאה.

אם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון, השרה סופה לנדבר צפויה להצביע נגד החוק, מה שיוביל לפיטוריה וממילא לפרישת מפלגתה מהממשלה.

מיטב הרגעים מדיון 40 החתימות בהשתתפות ראש הממשלה • צפו


כזכר, ב'חדשות 10' צוטט אמש בכיר בליכוד שהתייחס למשבר האחרון וטען כי "אנחנו נצליח לגייס את הרוב בכנסת לבחירות ביוני". ‏הרוב עליו בונים בליכוד מתבסס על עשרת חברי הכנסת של "כולנו". ביחד איתם, מספר התומכים במהלך יעמוד על 61 חברי כנסת. גורמים ב"כולנו" טוענים כי "כחלון עדיין לא החליט".

ריח בחירות: נתניהו פותח פער על לפיד; ליברמן ישאר מחוץ לכנסת?

השרה גילה גמליאל מהליכוד אמרה ל'קול חי' "כרגע יש 70-80 אחוז שאנחנו יוצאים לבחירות". שר בליכוד אמר ל'מעריב' כי "אי אפשר באמת להמשיך ככה, גם ביבי יודע את זה. אין ברירה, צריך ללכת לבחירות", ואילו שר נוסף במפלגת השלטון הוסיף כי "ראש הממשלה לא החליט, הוא יחליט הערב, אבל לדעתי הוא הולך לבחירות".

בראיון לקול ברמה התייחס יו"ר הבית היהודי השר בנט לבחירות ואמרת "אני לא אתמודד בבחירות הבאות מול נתניהו. צריך בית יהודי עם 20 מנדטים כדי שאקבל את תיק הבטחון ושקד תמשיך במשפטים. נתניהו ירכיב גם את הממשלה הבאה".

ח"כ ישראל אייכלר אמר כי "אם ראש הממשלה רוצה בחירות בגלל כל מיני סיבות, נשלים לאחר הבחירות את מה שנצטרך. אם לא יהיה ליהדות החרדית כוח בכנסת הבאה, יאיר לפיד יהיה בקואליציה במקומנו".

כתבות קשורות

2 תגובות

 1. נו זה ברור, ביבי יותר גאון ממה שחושבים…
  הוא רוצה בחירות, אבל הוא רוצה את תמיכת החרדים, אז הוא מראה כאילו הוא מנסה להעביר את חוק הגיוס אבל יודע שליברמן לא יתן
  ככה אוכלים את העוגה ומשאירים אותה שלימה…
  רק בגלל זה הוא צריך להיות ראש ממשלה

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן