יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט קורא להצלת הממשלה ומצהיר כי בכוונתו לעמוד מאחורי ראש הממשלה גם לאחר שימוע בפני היועמ"ש: "לא המלצות ולא שימוע הם רגעי החלטות. צומת החלטה ראשון הוא רק אם יש כתב אישום סופי ואז נתלבט לפי הסיטואציה"

על רקע המשבר החריף בקואליציה וחקירות נתניהו, שר החינוך נפתלי בנט מתייצב היום (שלישי) לצד ראש הממשלה ומתחייב שלא לעזוב את הממשלה עד להחלטה סופית בנוגע לחקירות. "רק אם יש כתב אישום סופי אז נתלבט לפי הסיטואציה", אמר בנט בריאיון לאתר ערוץ 7.

"יש הבנות בין כל מרכיבי הקואליציה כדי להעביר את חוק הגיוס ולהעביר את תקציב המדינה", אמר בנט לערוץ 7, "לכל המפלגות בקואליציה אין עניין להפיל את הממשלה אלא להגיע לפתרון מוסכם. אני קורא לראש הממשלה שלא להפיל ממשלת ימין".

בנט נשאל האם בכוונתו לעמוד מאחורי ראש הממשלה למרות השימוע שאותו צפוי לעבור נתניהו בפני היועמ"ש בעקבות המלצות המשטרה נגדו, "אמרתי את זה פעמים רבות ואני אגיד שוב – אני בהחלט יעמוד מאחוריו! לא המלצות ולא שימוע הם רגעי החלטות. צומת החלטה ראשון הוא רק אם יש כתב אישום סופי ואז נתלבט לפי הסיטואציה".

אם בכל זאת תתקיימנה בחירות מצהיר בנט כי בכוונת "הבית היהודי" להיות המפלגה הדומיננטית ביותר בממשלת נתניהו הבאה, "אנחנו נחתור להיות הגוף הדומיננטי ביותר בממשלה עם תיק הביטחון והמשפטים – צריך לדעת אם נהיה חלשים ישאירו אותנו מחוץ לקואליציה במקרה הרע ובמקרה הטוב נהיה שוליים עם אפס השפעה על מדינת ישראל".

על פי ההערכות ראש הממשלה נתניהו מעוניין ששותפיו לקואליציה יישארו בממשלה גם אם יוגש נגדו כתב אישום, ואף דורש מהם להישאר עד סוף נובמבר 2019, שצפוי לאחר ההחלטה בעניינו. יצויין כי בסביבתו של ראש הממשלה הכחישו כי הוא הציג דרישה מעין זו בפני שותפיו הקואליציוניים.