לאחר ההסכמות בקואליציה נכנס ראש הממשלה בנימין נתניהו לנאום קצר במליאת הכנסת והודה לשותפיו בקואליציה ולשר לוין. בנט: "השכל הישר ניצח". ליברמן: "מילה זו מילה". גבאי: "ימיה של הממשלה הרעה הזו קצרים מאוד"

לאחר פתרון המשבר וההחלטה הסופית כי לא הולכים לבחירות נכנס ראש הממשלה לנאום קצר במליאת הכנסת ואמר "הבטחתי לשמור על הממשלה שמביאה הישגים אדירים למדינת ישראל. הבטחתי וקיימתי. אני מודה לשותפיי בקואליציה אני רוצה לפנות לחבריי בקואליציה ואני מודה לשותפיי שגילו אחריות כדי שנוכל להמשיך להוביל באחריות ובהצלחה את מדינת ישראל".

עוד אמר נתניהו "משימות גדולות עוד לפנינו וחשוב מאוד שהחלטנו יחד להמשיך יחד. אני מבקש במיוחד להודות לשר יריב לוין שקם ממיטת חוליו ועשה עבודה נפלאה תודה לך יריב".

לסיום חזר נתניהו לסנוט בחברי האופזציה ואמר "ולחבריי באופוזיציה: זה היה מפחיד, נכון? אני רואה שהצבע חזר לכם ללחיים. אני יודע שחסכתי לכם מפח נפש גדול כי אם היה בחירות אני הייתי חזר לעמוד כאן ואתם הייתם חוזרים לשם".

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר הערב "מילה זו מילה! המתווה עליו עמדנו לכל אורך הדרך התקבל במלואו. ישראל ביתנו תצביע נגד חוק ה'השתמטות'," כלשונו. עוד הוסיף ליברמן, "עד לתחילת מושב הקיץ יגבש הצוות המקצועי במשרד הביטחון את הצעת החוק, שעל בסיסה תגובש הצעת חוק ממשלתית. והחקיקה בנושא דת ומדינה תוקפא. נמשיך לעמוד על שמירת הסטטוס קוו."

שר החינוך נפתלי בנט (הבית היהודי) התייחס למתווה הפשרה שהושג בקואליציה: "השכל הישר ניצח. האינטרס הלאומי גבר. אני מברך את חבריי בקואליציה שהיו שותפים לפתרון משבר זה".

יו"ר המחנה הציוני ח"כ אבי גבאי אמר כי אזרחי המדינה הם המפסידים מביטול הקדמת הבחירות. הוא התייחס לפתרון משבר הגיוס ואמר כי "היום קיבלנו עוד המחשה לתרבות השחיתות השלטונית, לאבדן העשתונות הערכי ולעמוד השדרה המוסרי הלא קיים של מפלגות הקואליציה שהסכימו שוב לשמש כבלון החמצן של ראש ממשלה שעסוק בעצמו". הוא הוסיף כי "היום גילינו מי באמת מפחד מבחירות. מי באמת בורח ממשפט הציבור. אבל אל תתבלבלו, ימיה של הממשלה הרעה הזו קצרים מאוד".

שרת המשפטים איילת שקד אמרה "אמרתי לאורך כל הדרך שהמשבר פתיר. מנענו ביחד בחירות מיותרות. הקואליציה הזו יציבה ותמשיך לתפקד היטב עד 2019".