ינון אזולאי הצהיר אמונים במליאת הכנסת ויחל לכהן כחבר כנסת מטעם סיעת ש"ס במקומו של אביו, דוד אזולאי, שפרש מהכנסת וימשך לכהן כשר הדתות. יו״ר ש״ס השר דרעי לשר דוד אזולאי: ״תודה רבה על המתנה שנתת לנו״

ח"כ הטרי מסיעת ש"ס הצהיר אימונים במליאת הכנסת ויחל לכהן כחבר כנסת מטעם סיעת ש"ס במקומו של אביו, דוד אזולאי, שפרש מהכנסת וימשיך לכהן כשר הדתות.

ח"כ ינון אזולאי נשא דברים לאחר הצהרת האמונים, פנה לאביו ואמר: "לא פעם שמעתי אותך אומר שאם אחד מילדך יפנה לעסוק בפוליטיקה, אזי נכשלת בחינוך. אני רוצה לומר שלך שלא נכשלת בחינוך. אולי אני סטיתי מהמסלול אך לא מהדרך. ב"ה נמשיך יחד עוד שנים רבות ובבריאות איתנה בעשייה מבורכת ביושר והגינות כמו שלימדתני, לתת קדימה לעני לפני העשיר, לחלש לפני החזק, לרעב לפני השבע, וכמובן מעל כולם בני התורה. אבקש לפנות לכלל אזרחי מדינת ישראל תושבי הפריפריה הנגב והגליל בכלל, ואשדוד עירי בפרט. דעו כי מהיום יש לכם חבר אישי בכנסת, אעמוד לרשותכם בכל דבר ועניין."

נשיא המועצת הורה לח"כ אזולאי להיות נציג בני הישיבות מול צה"ל

לאחר ההשבעה התקיימה ישיבת סיעה חגיגית בהשתתפות חברי כנסת משס ומסיעות אחרות, אורחים ובני משפחה, ברכו הנוכחים את הח״כ הנכנס ינון אזולאי.

יו״ר שס אריה דרעי אמר "אנחנו מסיימים היום מושב עמוס הישגים ואתגרים באירוע משמח, ומה יותר משמח כאשר אנחנו, הזקנים, רואים את הדור השני של הפעילים שלנו, גידולים שאת רובם ככולם אני זוכר כנערים והיום כל אחד בתחומו עושים חיל. אין שמחה גדולה מזו. לראות שיש המשכיות טובה כזו".

"אנחנו לא נפרדים מרבי דוד. הוא נשאר שר הדתות, אבל יש לו שמחה כי זה הבן שלו, אני רוצה להודות לו ולאשתו הצדקת שגידלו משפחה לתפארת ועל המתנה שנתנו לנו. ינון הוא כמו הבן שלנו. כבר שנים, מאז שראינו אותו כפעיל בשקט צניעות וביושר ובחן וחסד. לא שמעתי שום תלונה משום אדם עליו. הוא יודע לחבר בין אנשים ולעזור לכל אדם. בשנים האחרונות כשהיה בלשכתי השתבח וצבר נסיון אין ספק שזה יעזור לו בכנסת. תהיה לו במה וכלים טובים יותר לעזור לאנשים לפתור בעיות".

השר דוד אזולאי התפטר מהכנסת; בנו יכהן במקומו

שר הדתות הרב דוד אזולאי הודה בהתרגשות לנוות ביתו ולבנו ינון אמר: "תזכור תמיד את האדם החלש. תמשיך להיות קשוב לכולם כי רק בזכות האנשים שבשטח אנחנו נמצאים כאן. הקב"ה יעזור שתזכה לעשות חיל ולקדש שם שמים״.