שר האוצר מציב קו אדום: אם יוגש כתב אישום, נתניהו לא יוכל להמשיך לכהן כראש ממשלה "אם מתחיל משפט נגד ראש הממשלה, הוא לא יוכל לכהן". כחלון העריך כי נתניהו יסיק את המסקנות אם יועמד לדין: "לדעתי הוא עצמו יקום וילך"

שר האוצר משה כחלון הצהיר הערב בראיון ששודר ב'חדשות 2' כי לא יתמוך בנתניהו לאחר הגשת כתב אישום ועליו יהיה להתפטר מתפקידו.

לדברי כחלון "יש אדם אחד ויש חוק אחד, חוק שאומר שהיועץ המשפטי לממשלה מחליט אם יוגש כתב אישום. ימצו את התהליכים והיועץ המשפטי לממשלה יודיע שהחליט להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה – ראש הממשלה לא יוכל להמשיך לכהן כראש ממשלה תחת כתב האישום, זו תשובתי לפני שלושה חודשים והיום".

כשנשאל על הקולות בליכוד שתומכים בהמשך כהונת נתניהו גם לאחר החלטה על כתב אישום ומבהירים כי רה"מ זכאי עד שתוכח אשמתו, השיב: "בליכוד יכולים לומר מה שהם רוצים, אתה שאלת אותי מה אומרים ב'כולנו'. בליכוד אתה מספר לי, אני לא יודע".

כחלון הבהיר: "אם מתחיל משפט נגד ראש הממשלה הוא לא יוכל לכהן ואתה יודע מה? הוא לא צריך אותי בשביל זה – לדעתי הוא עצמו יקום וילך או המפלגות האחרות, אבל כמובן העמדה שלנו". כשנשאל האם במקרה של כתב אישום מפלגתו לא תהיה בקואליציה, השיב: "ודאי".

שר החינוך נפתלי בנט, יו"ר הבית היהודי, דווקא הציג עמדה שונה השבוע – והתחייב שלא לעזוב את הממשלה עד להחלטה סופית בנוגע לחקירות. "רק אם יש כתב אישום סופי אז נתלבט לפי הסיטואציה", אמר בנט בריאיון לאתר ערוץ 7. "אמרתי את זה פעמים רבות ואני אגיד שוב", הצהיר בנט. "אני בהחלט אעמוד מאחוריו! לא המלצות ולא שימוע הם רגעי החלטות".

דיווח: ראש הממשלה ייחקר בפעם השנייה בתיק 4000