המתפ"ש התייחס לנטרול המנהרות "מנהרות חמאס הן פלא מסוג אחר, פלא של טיפשות ועקשנות מנהיגי חמאס". דובר הזרוע הצבאית של חמאס "הודעת ישראל היא ניסיון חדש להטעות ולשווק אשליה"

דובר הזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל-קאסם פרסם היום (ראשון) תגובה לפיצוץ שני המנהרות על ידי צה"ל: "הודעת האויב על חשיפת מנהרה של הקסאם ברפיח, היא ניסיון חדש להטעות ולשווק אשליה. כמו כן, להציג כוח למען השגת ניצחונות דמיוניים מול הקהל הציוני והעולם". עוד הוסיף אל-קאסם כי "המנהרה שדיבר עליה האויב היא מנהרה ישנה ולא משומשת שנפגעה בעבר ושימשה את גדודי הקסאם בפעולת פיצוץ מוצב של צה"ל מזרחית לרפיח בשנת 2014".

מוקדם יותר היום אמר דובר חמאס פוזי ברהום כי "אם האוייב הישראלי יחשוב כי ההסלמה הנ"ל תשבור רצון העם הפלסטיני ובכך תשיג את מטרותיו אז הוא משלה את עצמו ולא מבין טבע עם זה". עוד הוסיף ברהום כי "בנוסף יישא בהשלכות להמשך ההסלמה והפגיעה בחיי אדם".

הבוקר הותר לפרסום כי מטוסי קרב הפציצו הלילה תשתית תת-קרקעית בלב רצועת עזה. זאת במקביל לסיכול חידוש תוואי המנהרה סמוך למעבר כרם שלום בגבול רצועת עזה.

מתאם פעולות הממשלה בשטחים אלוף יואב מרדכי כתב היום בטוויטר לאחר השמדת שתי המנהרות: "חמאס משקיע כמויות גדולות של חומרי בניין ומשאבים אנושיים במנהרות שצה"ל משמיד באקטיביות פעם אחר פעם". עוד הוסיף האלוף מרדכי "מנהרות חמאס הן פלא מסוג אחר, פלא של טיפשות ועקשנות מנהיגי חמאס".

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך על השמדת מנהרות חמאס ברצועת עזה והוסיף כי "המדיניות שלנו היא לפעול בנחישות נגד כל ניסיון פגיעה נגדנו ולחסל ‏בשיטתיות את תשתית מנהרות הטרור וכך נמשיך". לדבריו, "הגיע הזמן שהקהילה הבינלאומית תכיר בכך שכספי הסיוע לעזה קבורים מתחת לאדמה".

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר על השמדת שתי המנהרות ברצועת עזה כי "ישראל משמידה לחמאס מנהרה אחר מנהרה. מי שחשב שיצליח לפגוע בנו מתחת לקרקע נתקל בחומת ברזל". עוד הוסיף ליברמן כי "החמאס השקיע מיליארדים בפרויקט המנהרות ועכשיו הם טובעים בחול. אני ממליץ לחמאס להשקיע את הכסף ברווחת תושבי עזה כי עד סוף השנה פרויקט המנהרות שלו יושמד".

//www.jdn.co.il/video/968899