צילום אילוסטרציה: פלאש 90

פצוע קשה בפיגוע דקירה בעיר העתיקה בירושלים

מאבטח כבן 30 נפצע באורח קשה מאוד בפיגוע דקירה ברחוב הגיא בעיר עתיקה בירושלים בירושלים. חובש מד"א שהגיע מהראשוניים לזירה "על המדרכה שכב צעיר בהכרה כשהוא סובל ממספר פצעי דקירה בפלג גופו העליון ובגפיים". המחבל חוסל

בשעה 16:52 התקבל דיווח ראשוני על פצוע דקירה ברחוב הגיא בעיר העתיקה בירושלים. כוחות הצלה שהגיעו למקום טיפלו במאבטח שנפצע קשה וסבל מדקירות בפלג גוף עליון ופינו אותו לבית החולים שערי צדק בירושלים.

שוטר שהיה בסמוך לזירת האירוע ירה לעבר המחבל שמת זמן קצר לאחר מכן מפצעיו. המחבל הוא עבד אל-רחמני בני פדאל מהכפר עקרבה שליד שכם. המחבל, בן 28, נשוי ולו שני ילדים.

ד"ר ישי בן אורי זילביגר רופא מתנדב באיחוד הצלה סיפר "תוך כדי פינוי הפצוע על רכב השטח של מד"א – צוות הרובע היהודי לעבר ניידת טיפול נמרץ סייעתי להעניק טיפול רפואי ראשוני לפצוע מדקירה בפלג גופו העליון ולאחר מכן הוא פונה במצב קשה לבית החולים שערי צדק".

חובש רפואת חירום במד"א פנחס בלזברג הלומד בישיבת עטרת כהנים הסמוכה והגיע מהראשונים למקום האירוע סיפר "מיד כשקיבלתי את הקריאה על הפיגוע לקחתי את התיק ההחייאה ואת והאלונקה שיש לנו באופן קבוע בישיבה ורצתי למקום. על המדרכה שכב צעיר בהכרה כשהוא סובל ממספר פצעי דקירה בפלג גופו העליון ובגפיים. הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני מציל חיים שכלל חבישה עם תחבושת מיוחדת ועצירת דימומים ופינינו אותו לטרקטורון מד"א שהגיע למקום והוציא אותו מהעיר העתיקה לניידת טיפול נמרץ של מד"א שפינה אותו במצב קשה מאוד לבי"ח"

הסכין. צילום: דוברות המשטרה

השר לביטחון פנים גלעד ארדן, הגיב לפיגוע "מתפלל לשלומו של הפצוע בפיגוע בירושלים. אני משבח את השוטר שהגיב במהירות וחיסל את המחבל ומנע עוד נפגעים. משטרת ישראל תמשיך לפעול כנגד המחבלים הארורים המוסתים על ידי הרשות הפלשתינית, בירושלים ובכל רחבי המדינה", כתב ארדן בחשבון הטוויטר שלו.

ראש העיר ירושלים ניר ברקת אמר בעקבות פיגוע הדקירה "כולנו מאחלים רפואה שלמה ומתפללים להחלמתו המהירה של הפצוע ומודים לשוטר שהגיב במהירות הנדרשת, חיסל את המחבל ומנע פגיעה נוספת. אויבי ישראל מנסים כל העת לפגוע בחיילים, שוטרים, מאבטחים ואזרחים, וזאת בשל ההסתה הקשה אליה הם נחשפים בהובלת הרשות הפלשתינית. התשובה היחידה לכך היא מאבק נחוש ובלתי מתפשר בטרור ובמסיתים לטרור ובמקביל המשך פיתוחה ובנייתה של ירושלים המאוחדת. אני מבקש מכל מהאזרחים להמשיך בשגרת החיים, לגלות ערנות ולעדכן את כוחות הביטחון במידת הצורך כדי לסכל ניסיונות פיגועים נוספים".

ח"כ רחל עזריה, חברה בוועדת חוץ וביטחון ולשעבר סגנית ראש עיריית ירושלים "אני מאחלת החלמה מהירה לפצוע שנדקר היום בעיר העתיקה. רחוב הגיא ידוע בפיגועים חוזרים ונשנים בו, כוחות הביטחון פרוסים בו באופן קבוע. אני מחזקת את ידם ומקווה שהנוכחות המוגברת שלהם לקראת החגים תמנע אירועים נוספים באזור".

4 תגובות

ברור! אם כל ההרתעה שמדינת ישראל יודעת לעשות, זה להרוס מנהרות שבכל מקרה הייתה הורסת, כפי שראינו בסוף השבוע, אז אין הרתעה ויש פיגועים חס ושלום.

מזעזע ברמות הקשות, הלב לא יכול להכיל את הזוועה, התמונה של הסכין קשה מחרידה ומלחיצה.
אנא ה' חוסה על עמך!

למה המדינה ממשיכה לשחרר רוצחים מתועבים נוטפי דם ורצח, למה????????????
למה הממשלה ממשיכה להעניק למחבלים יחס 5 כוכבים, למה??????????????????
למה אנשים לא מתקוממים ולא ויוצאים למחות ע"כ ברחובות, למה?????????????????
למה אין גזר דין מוות מיידי על רוצחים פלשתינים בזירת הפיגוע, למה??????????????
למה הממשלה ממשיכה לשבת בשאננות הזויה שכזו אחרי כזה רצח, למה????????????
ל-מ-ה???????????????????????????????????????????????????????????????????
????????????????????????????????????????????????????????????????????????
?????????????????????????????????????????????????????????????????????????

לגימפל זה השכונה שלנו, וההרתעה יכולה לעזור קצת
אבל לא להפסיק לחלוטין את הפיגועים.
אגב זה לא רק לאומני, זה גם גניבות ופשע
מאורגן, זה השכונה.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו