בבית החולים שערי צדק נלחמים על חייו של המאבטח כבן ה-30 שנפצע באורח קשה מאוד בפיגוע דקירה ברחוב הגיא בעיר העתיקה בירושלים. המחבל חוסל. ראש העיר "אני מבקש מכל מהאזרחים להמשיך בשגרת החיים, לגלות ערנות"

פיגוע דקירה בעיר העתיקה בירושלים: ישראלי כבן 30 נדקר היום (ראשון) ברחוב הגיא הסמוך לרובע היהודי ולכניסה לכותל המערבי ונפצע באורח קשה מאוד. המחבל נורה ונוטרל ובהמשך מת מפצעיו. כוחות גדולים של מד"א שהוזעקו למקום העניקו לפצוע טיפול רפואי ראשוני מציל חיים ברחבת הכותל ופינו אותו לבית החולים שערי צדק.

מצבו של הדקור, גבר בשנות ה-30 לחייו, מוגדר קשה מאוד והוא קיבל טיפול בשטח בידי פרמדיקים של מד"א שפינו אותו לבית החולים שערי צדק שם הוא הוכנס לחדר ניתוח.

מבית החולים שערי צדק נמסר כי "הפצוע יצא מניתוח ומצבו קשה מאוד. הוא מורדם ומונשם והועבר ליחידה לטיפול נמרץ". עוד נמסר מבית החולים כי זהותו של הפצוע טרם ידועה.

בית המשפט הוציא, לבקשת המשטרה, צו איסור פרסום על כל פרטי חקירת פיגוע הדקירה בעיר העתיקה בירושלים.

פצוע קשה בפיגוע דקירה בעיר העתיקה בירושלים

השר לביטחון פנים גלעד ארדן, הגיב לפיגוע "מתפלל לשלומו של הפצוע בפיגוע בירושלים. אני משבח את השוטר שהגיב במהירות וחיסל את המחבל ומנע עוד נפגעים. משטרת ישראל תמשיך לפעול כנגד המחבלים הארורים המוסתים על ידי הרשות הפלשתינית, בירושלים ובכל רחבי המדינה", כתב ארדן בחשבון הטוויטר שלו.

ראש העיר ירושלים ניר ברקת אמר בעקבות פיגוע הדקירה "כולנו מאחלים רפואה שלמה ומתפללים להחלמתו המהירה של הפצוע ומודים לשוטר שהגיב במהירות הנדרשת, חיסל את המחבל ומנע פגיעה נוספת. אויבי ישראל מנסים כל העת לפגוע בחיילים, שוטרים, מאבטחים ואזרחים, וזאת בשל ההסתה הקשה אליה הם נחשפים בהובלת הרשות הפלשתינית. התשובה היחידה לכך היא מאבק נחוש ובלתי מתפשר בטרור ובמסיתים לטרור ובמקביל המשך פיתוחה ובנייתה של ירושלים המאוחדת. אני מבקש מכל מהאזרחים להמשיך בשגרת החיים, לגלות ערנות ולעדכן את כוחות הביטחון במידת הצורך כדי לסכל ניסיונות פיגועים נוספים".

ח"כ רחל עזריה, חברה בוועדת חוץ וביטחון ולשעבר סגנית ראש עיריית ירושלים "אני מאחלת החלמה מהירה לפצוע שנדקר היום בעיר העתיקה. רחוב הגיא ידוע בפיגועים חוזרים ונשנים בו, כוחות הביטחון פרוסים בו באופן קבוע. אני מחזקת את ידם ומקווה שהנוכחות המוגברת שלהם לקראת החגים תמנע אירועים נוספים באזור".

הסכין שבו בוצע הפיגוע. צילום: דוברות המשטרה