לאחר שיושב הראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן השתלח בשגריר ארצות הברית בישראל דויד פרידמן וקרא לו "בן כלב" תהה הערב פרידמן האם זה לא נבע מאנטישמיות. נתניהו: "השתלחות אבו מאזן בפרידמן היא בגלל אובדן עשתונות"

שגריר ארצות הברית בישראל דויד פרידמן הגיב לדבריו של אבו מאזן הערב בהם כינה אותו "בן כלב" ואמר: "שלושה ישראלים נרצחו. אבו מאזן בחר להגיב ולקרוא לי 'בן כלב'. אנטישמיות או שיח פוליטי? לא מתפקידי לשפוט, אשאיר זאת לכם". הדברים נאמרו בפורום הגלובלי ה-6 למאבק באנטישמיות של משרד החוץ, שנערך בירושלים,

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן כינה היום את פרידמן, "בן כלב" בהתייחסו לבנייה בהתנחלויות ולכך שפרידמן "גר בהתנחלות": "בן כלב, הם בונים באדמתם?". זאת, בהתייחסות לגינוי שפרסם פרידמן, לאחר הפיגוע בעיר העתיקה אתמול.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב הערב לדברי אבו מאזן ואמר "ההשתלחות של אבו מאזן בשגריר ארה״ב, דיוויד פרידמן, אומרת הכל. פעם ראשונה מזה עשרות שנים שהממשל האמריקני הפסיק לפנק את מנהיגי הפלסטינים והוא אומר להם: עד כאן. כנראה שההלם מן האמת גורם להם לאבד את העשתונות"

שר החינוך והתפוצות, נפתלי בנט, אמר הערב בכנס בירושלים בו השתתף גם השגריר ״דיוויד, אחרי שנה בלבד בתפקידך, כבר אפשר לומר כי אתה תירשם בדפי ההיסטוריה של ישראל בתור 'החבר'. חבר האמת של מדינת ישראל״.

ח"כ יאיר לפיד קרא לקהילה הבינלאומית לבחון הטלת סנקציות על אבו מאזן, אם לא יחזור בו מדבריו נגד שגריר ארה"ב דיוויד פרידמן. "דברי אבו מאזן על השגריר פרידמן הם חרפה ראויה לכל גינוי אפשרי. קורא לכל הקהילה הבינלאומית ובראשם המדינות התורמות לרש״פ לגנות בכל תוקף את הדברים ולבחון סנקציות אם לא יחזור בו", אמר לפיד.

השגריר תקף הבוקר את הרשות הפלסטינית בעקבות שתיקתה נוכח הפיגועים האחרונים וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "טרגדיה בישראל, שני חיילים צעירים, נתנאל קהלני וזיו דאוס נרצחו בצפון על ידי טרוריסט פלסטיני. אכזריות כזאת ואין שום גינוי מהרשות הפלסטינית. אני מתפלל עבור המשפחות והפצועים – כל כך הרבה עצב".

גם לפני כחודשיים כבר הביע פרידמן ביקורת חריפה על הרשות. לאחר הפיגוע סמוך לחוות גלעד, בו נרצח הרב רזיאל שבח על ידי מחבלים, כתב פרידמן: "אב ישראל לשישה נרצח בדם קר על ידי מחבלים פלסטינים. חמאס מהלל את הרוצחים, וחוקי הרשות הפלסטינית מבטיחים להם גמול כלכלי. אל תחפשו סיבות נוספות לכך שאין שלום. מתפלל למען משפחת שבח האבלה".

בדבריו כיוון פרידמן לעבודה שרשות הפלסטינית, על פי חוק, משלמת למחבלים על פי חומרת העבירה אותה ביצעו. זאת, לאחר שמשרד הביטחון פרסם בעבר את "מחירון הטרור", שעל פיו נקבע הסכום אותו מקבלים אותם אסירים ביטחוניים. במשרד הציגו את תזכיר החוק שנועד לקזז את התשלום שמעבירה הרשות לטרוריסטים מהכסף אותו מעבירה ישראל לרשות הפלסטינית כל שנה.