שוב "טרור עממי" בדרך לביתר: 8 רכבים נפגעו הלילה מידויי אבנים בכביש עוקף חוסאן. בחסדי שמים האבנים לא גרמו לפגיעות בנפש אלא לנזק לרכוש בלבד. תושבי האזור קוראים למערכת הביטחון לנקוט בפעולות מיידיות שימנעו אירועים דומים

שוב טרור עממי בדרך לביתר עילית: 8 רכבים נפגעו הלילה כתוצאה מאבנים בכביש עוקף חוסאן. מדובר בציר בעייתי שהיה ע"פ רוב שקט בחודשים האחרונים, בין היתר תודות לפעולות שנקטה מערכת הביטחון.

בחסדי שמים האבנים לא גרמו לפגיעות בנפש אלא לנזקי רכוש בלבד. הנהגים הגיעו למחסום צבאי סמוך וכוחות צה"ל פתחו במרדף אחרי הפורעים.

צילומים: ביתר אונליין ויהודה פייג

כפי שסיקרנו בהרחבה בעבר, לאחר שבחורף הקודם חוו הנוסעים הישראלים בכביש עוקף חוסאן (מדובר בעיקר בתושבי ביתר עילית. אב"ד) תקופה מסוייטת בה כמעט מידי לילה יידו פורעים ערבים אבנים לעבר המכוניות שעברו בציר, הלך המצב והשתפר, בין היתר בזכות היערכות משמעותית של כוחות הביטחון בגזרה, עד למצב של אפס אירועים בשבועות האחרונים.

לאחרונה חזרה המציאות המוכרת והמאיימת, עם מספר אירועים של ידויי מאסיבי של אבנים לאורך הציר. התדירות של האירועים הללו עדיין נמוכה, אך משתמשי הדרך משוכנעים כי אם לא יינקטו פעולות מיידיות בנושא – המציאות המוכרת מהעבר תחזור ביתר שאת.

"זה יגמר באסון": טרור האבנים ב-443 ובעוקף חוסאן עולה מדרגה