על רקע החשדות לביצוע שיבוש הליכים בתיק 4000 אומרים בסביבתו של היועמ"ש כי הוא "חצה את הרוביקון" ומבין שלא יהיה מנוס מלהגיש כתב אישום על שוחד ביותר מתיק אחד. גורם בסביבת נתניהו: "הוא מקווה שהמפכ"ל יתחלף בקרוב"

על רקע ההתפתחויות האחרונות בחקירות נתניהו אומרים גורמים במערכת אכיפת החוק כי "לחקירה הזו אין סוף, אפשר לקיים אותה לנצח, כל אבן שמרימים מגלה קצוות חדשים אבל אנחנו נצטרך להתכנס לסיום ולהכריז מתישהו – 'עד כאן'" – כך מדווח הבוקר העיתונאי בן כספית ב'מעריב'.

על פי הגורמים שצוטטו בכתבה, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט "חצה את הרוביקון בחודשים האחרונים ומבין שלא יהיה מנוס מהגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה בגין שוחד, ולא רק בתיק אחד.

ואילו גורמים בסביבתו של נתניהו צוטטו בכתבה כאומרים: "גם נתניהו מבין את מצבו וכנראה שגם הוא מודע הפעם לחומרת החקירות ולכובד הראיות. כרגע הוא משחק על זמן, הוא מקווה שהמפכ"ל יתחלף בקרוב, הוא מקווה שהחקירות יימשכו זמן רב שיאפשר לו לתמרן, ובאופן כללי הוא די מצפה לנס".

יצוין כי בתגובה לפרסומים האחרונים מסר נתניהו: "הדלפה של חומרים מחקירה, אפילו אם מדובר בטענות שווא, היא הניסיון האמיתי לשיבוש חקירה. ראש הממשלה פעל ופועל תמיד לפי החוק. הטענות על שיבוש הן קשקוש. לא שיבוש, לא דובים, לא כלום".