"הימצאות בעמדות שלטוניות לאורך זמן מייצרת סוג של קהות", אמר בני גנץ שהבהיר כי ללא התייחסות ישירה לנתניהו, הוא סבור כי יש להגביל את כהונת ראש הממשלה. לדבריו, הוא "שוקל ברצינות להתמודד בבחירות. אם ללכת או לא, זאת השאלה"

הרמטכ"ל לשעבר, רב אלוף בני גנץ, התייחס הבוקר (שלישי) לאפשרות של התמודדות שלו בבחירות הבאות לכנסת. לדבריו, הוא "שוקל בשיא הרצינות, וגם עכשיו דחו לי את הצורך להחליט אם ללכת או לא, זאת השאלה, השאלות האחרות הן משניות".

הוא הוסיף כי אם ראש הממשלה בנימין נתניהו יבחר ייבחר פעם נוספת, ולא יוגש נגדו כתב אישום פלילי, הוא ראוי להיות ראש ממשלה. "אני ראיתי את ראש הממשלה עובד מקרוב. זה התפקיד הכי קשה במדינה. זה להיות מוטרד 24/7. מאוד קל לעמוד בצד ולחבוט במי שעושה את השליחות".

עם זאת, גנץ אמר כי יש לקצוב את כהונתם של ראשי הממשלה בישראל. "אני מדבר על ראש ממשלה כלשהו, לא מדבר רק על ביבי", הדגיש. "הימצאות בעמדות שלטוניות לאורך זמן מייצרת סוג של קהות והגבלה סבירה היא דבר נכון".

אין זו הפעם הראשונה שהרמטכ"ל לשעבר מתייחס לאפשרות שעתידו בפוליטיקה. לפני כמה חודשים אמר גנץ כי אינו יודע אם יצטרף לפוליטיקה, אבל אם כן, זה יקרה בקרוב. "אני לא שולל את הכניסה לפוליטיקה. הייתה לי פסגת חיים לא קטנה שקוראים לה רמטכ"ל. אם אני ארצה ללכת לפוליטיקה זה לא כדי לסדר לי תיק, חליפה, משרד או אוטו אלא זה בהחלט מהמקום שאכפת לי. אני שוקל את הדברים וימים יגידו", הוסיף גנץ.

"שירתתי את מדינת ישראל 38 שנה וגם כעת אני משקיע יותר ממחצית מזמני לכך. החברה הישראלית היא חברה שאני מוכן למסור לה את חיי. ימים יגידו באיזו סיטואציה. זה לא נראה לי אקטואלי נכון לעכשיו אך אני שוקל ברצינות. אני לא יכול שלא לשקול את זה. אני מבין את הצרכים של מדינת ישראל – הצבאיים והמדיניים ולכן אני לא יכול לפסול את האופציה".

ראש השב"כ לשעבר: אני ישן בשקט בלילה כי ביבי פחדן